פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אהרון שמלה
עו"ד עוזי חריזי
מתמחה גיל מליחי
עו"ד נירה לוטן
עו"ד משה ירמיהו
עו"ד דנה נוף
עו"ד יהונתן קמיל
עו"ד דורית קורץ
עו"ד קרן פרידמן
עו"ד אורטל שמואל
 >>   >> 

תאונות דרכים

שלי שוסטר<br />עורך דין
מאת שלי שוסטר
עורך דין

לא מחובר

להלן רשימת הפעולות אותם מומלץ לנקוט מיד לאחר התרחשות התאונה ועד הגשת כתב התביעה ו/או עד לשלב התגבשות הנזק:

1.  עם קרות התאונה, מומלץ להודיע על התרחשותה באופן מיידי למשטרה ולקבל אישור מתאים. בתאונה שלא הייתה בה התערבות משטרה, יש להקפיד ולקבל את הפרטים הבאים: המועד והמקום בו התרחשה תאונת הדרכים, פרטי הרכבים המעורבים בתאונה, שמות ותעודת זהות של נהגים המעורבים, רישיון רכב, רישיון נהיגה, מספר פוליסת ביטוח ומספר רכב. ככל שהיו עדים לתאונה, מומלץ ליטול את פרטיהם האישיים ומספר טלפון.

2.  לאחר התאונה (גם בתאונה "קלה") רצוי לפנות לחדר מיון ולעבור בדיקה רפואית מקיפה שכן חלק מהפגיעות בתאונות הדרכים אינן מורגשות באופן מיידי ו/או אינן נחזות כפגיעות קשות, אך לעיתים סובלים הנפגעים מפגיעות ומדימומים פנימיים שעלולים להסב להם נזקים חמורים ואף לגרום למוות.

3.   עם סיום הטיפול בבית החולים, רצוי להמשיך ולבצע את הטיפולים והמעקבים הנדרשים בקופת החולים.

4.   איסוף מידע ומסמכים לצרכי המשפט- על מנת להוכיח כי כתוצאה מהתאונה נותרה לנפגע נכות או מגבלה גופנית אחרת, ימונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט, חוות דעתו של המומחה תושתת על תיעוד המסמכים הרפואיים של הנפגע וכן על בדיקה מקיפה שתיערך לנפגע על ידי המומחה, מכאן החשיבות הגדולה לאיסוף ושמירת מסמכים כגון: תיק בית חולים ו/או טופס שחרור ממיון, ביקורים אצל רופאים, תוצאות של בדיקות , טיפולים וכיו"ב.

5.  קבלות על הוצאות נלוות ששולמו על ידי הנפגע כתוצאה מהתאונה- חשוב לשמור ולאסוף קבלות כגון: הוצאות נסיעה, הוצאות בגין רכישת תרופות, חנייה, ציוד רפואי, עזרת צד ג וכד', את הקבלות ופירוט ההוצאות יש להעביר לעורך דין המטפל בתביעה, על מנת שידרוש אותם במסגרת התביעה.

חשוב לציין ששכר הטרחה שהותר לעורך הדין לגבות בתיקים המתנהלים לפי חוק הפלת"ד נקבע בחוק. שכר הטרחה נגזר מן השלב שבו הסתיים הטיפול בתיק, כך לדוגמא: במקרה של סיום התיק בפשרה לפני הגשת כתב התביעה לבית המשפט שכר הטרחה יהא 8%+מע"מ, במקרה בו  יסתיים התיק בפשרה לאחר הגשת כתב התביעה לבית המשפט שכר הטרחה יהא בשיעור של 11%+מע"מ, ובמקרה בו הסתיים התיק בפסק הדין שכר הטרחה הינו 13%+מע"מ. שכר הטרחה ישולם על ידי הנפגע לעורך דינו רק לאחר קבלת הפיצוי, תשלום שכר הטרחה בדרך זו מאפשרת לכל נפגע בתאונת דרכים לפנות לקבלת ייצוג על ידי עורך דין, מבלי להזדקק לאמצעים כספים בפתיחת ההליך. 
הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (3 תגובות)
1.   תאונת דרכים
מאת נירית אביהו הנהלת חשבונות  11/01/2010
לפני שנה הייתי מעורב בתאונת דרכים, לא תבעתי את חברת הביטוח, חלפה שנה, האם אני עדיין יכול להגיש תביעה?

נירית אביהו הנהלת חשבונות
מאת נירית אביהו הנהלת חשבונות
לא מחובר
2.   תגובה לגיא
מאת שלי שוסטר עורך דין  11/01/2010
כמובן שאתה עדיין יכול להגיש תביעה.

שלי שוסטר עורך דין
מאת שלי שוסטר עורך דין
לא מחובר
3.   דגש על הרכב ועל הכביש לא רק על הנהג
מאת עמיר רוזנבלט עורך דין  29/01/2010

אנו מייחסים כבוד גדול מידי להשפעת הנהג אבל בפועל שיעור הירידה ל- 350 הרוגים בשנה הוא בעיקר בשל מעבר לאספלט סופג גשם ונהיגה בכלי רכב בטוחים יותר.

שימי לב שלפני 10 שנים מכוניות שקלו טון.

מכונית ממוצעת כיום, פרטית, שוקלת 1,2 טון.

עם השיפור במסה עלה השיפור בבטיחות הבעיה היא הולכי הרגל שמקבלים מכה לפנים ממפלצות ששוקלות מעל 2 טון והפכו חזון נפוץ.עמיר רוזנבלט עורך דין
מאת עמיר רוזנבלט עורך דין
לא מחובר
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל