פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד חנן כהן
עו"ד שפיר שילנסקי
עו"ד דריקר - מן משרד עורכי דין
עו"ד אהרון שמלה
עו"ד יצחק יצחקי
עו"ד אלון קורן מידן
עו"ד פלילי יפעת כהן
עו"ד מיכל ליפשיץ
עו"ד לין קורזינר
עו"ד בעז קראוס
 >>   >> 

סוגי הקלטות

ענת ברוך<br />עריכת פרוטוקולים
מאת ענת ברוך
עריכת פרוטוקולים

לא מחובר

עולם התמלול הוא עולם דינאמי ותחרותי. במיוחד בשנים האחרונות, לנוכח העלייה בפופולאריות של ההקלטות. הקלטות משמשות אותנו בכל כך הרבה מצבים, ביניהם הקלטות לצורך יצירת פרוטוקולים, הקלטות של נותני שירותים, הקלטות של ישיבות, הקלטות סתר וכן הלאה.

 

קיימת חשיבות רבה לאיכות ההקלטות, על כך דיברנו בטיפ הראשון שלנו. בטיפ של שבוע זה נדון בחלק השני של התהליך – בתמלול, זהו התהליך שבו מתורגמת ההקלטה לכתב, וחשיבותו לא נופלת מחשיבותה של איכות ההקלטה.

 

לעיתים עם התמלול אנו ניגשים לבית המשפט והוא משמש ראייה לכל דבר, פעמים אחרות עלינו להקליט ישיבה חשובה על מנת לייצר פרוטוקול - כך או כך הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לקבל תמלול איכותי.


הבחנה בין 2 סוגי הקלטות עיקריים:

 

א.      תמלול הקלטות סתר של אנשים פרטיים – בתמלול שכזה הקלדנים חייבים לערוך תמלול הנאמן באופן אבסולוטי לכל מה שנאמר בהקלטה. עליהם לתעד כל מילה, אנחה, תגובה, גם אם נאמרים דברים כמו "כן" של הקשבה או "המממ..", גם צחוק, בדיחה או צעקה חייבים להיות מתועדים בתמלול, על מנת שזה יהיה תמלול קביל.

 

ב.      תמלול ישיבות והפקת פרוטוקולים – בתמלול מסוג זה אין צורך לתעד כל תגובה שנאמרת בעת ישיבה, למשל. במקרים כאלו מיותר לרשום דברים שאינם רלוונטיים לדיון. כאשר שופט, עורך דין או לקוח יעיין בפרוטוקול הישיבה, הוא צריך לראות לנגד עיניו טקסט נקי, קולח ובהיר.

לקחת לדרך...

 

ההבחנה בין שני סוגי התמלול היא חשובה מאחר שמדובר בשני סוגים שונים של  הכשרות. בבואכם לבחור חברת תמלול וודאו כי אתם מקבלים שירות של קלדנים מקצועיים ורצוי כאלו הבקיאים ב-2 סוגי התמלול.

 

רק תמלילנים איכותיים יוכלו להפעיל את שיקול הדעת הנכון בכל מצב נתון וידעו לתעד בצורה האופטימאלית את ההקלטות. לעיתים קרובות מדי מדובר בניואנסים קטנים בעלי משמעות גדולה והשפעה על חייהם של אנשים, לכן כל מילה חשובה.

להתראות בטיפ הבא,

אלאד שירותי הקלטות בע"מ

תמיד לשירותכם. 

צור קשר       אתר

טל`:03-9620675
 info@aladcompany.co.il

 
הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל