פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד מני קורן
עו"ד לאה מלך
מתמחה רעיה מיילר
עו"ד יבגני קופפר
עו"ד שדלצקי-מרידור עו"ד תעבורה
עו"ד אסתר מורנו
עו"ד אילנה לייטמן
עו"ד יוסף ויצמן
עו"ד שירן גוילי דהן
עו"ד יערה רשף
 >>   >> 

מהי מחלת מקצוע/ עו"ד ארז כהן

ארז כהן<br />עורך דין
מאת ארז כהן
עורך דין

לא מחובר

מהי מחלת מקצוע/ עו"ד ארז כהן

 

מחלת מקצוע הינה מחלה בה לקה העובד במהלך עבודתו. בניגוד לתאונת עבודה בה מתקיימת פגיעה חד פעמית, מחלת מקצוע אינה מקרה של פגיעה חד פעמית שארעה במקום מסוים אלא מחלה שהתגבשה אצל העובד כתוצאה מתנאי עבודתו. חוק הביטוח הלאומי קובע כי פגיעה בעבודה יכולה להיות תאונות עבודה או מחלת מקצוע.

 

בתקנות הביטוח הלאומי מופיעה רשימה מפורטת של סעיפי ליקוי ומחלות נפוצות המוגדרות כ"מחלות מקצוע". מחלת מקצוע מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי רק אם מצויה היא באחת הרשימות. כלומר, הרשימה הינה רשימה סגורה וביטוח לאומי מכיר רק במחלות מקצוע שצוינו במפורש בתקנות. על מנת שמחלה מסוימת תוכר כ"מחלת מקצוע" יש להוכיח למוסד לביטוח לאומי קשר ישיר בין התפתחות המחלה למשלח ידו ועיסוקו של הנפגע.

עם זאת, בית הדין לעבודה קבע בפסיקתו דרך נוספת להכרה כנפגע עבודה באמצעות תביעה על דרך תורת המיקרוטראומה. כאמור, עיקרון זה מוגדר בתפיסתו כמחלת מקצוע הנגרמת כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות. למעשה ניתן לומר כי הרשימה אינה באמת רשימה סגורה וכי יש לנפגע אפשרות להיות מוכר אף אם מחלתו איננה מופיעה ברשימה האמורה.

 

מקרה שכך קרה, אדם בשנות הארבעים לחייו עובד כסַבָּל במשך 17 שנה לערך, פנה לביטוח הלאומי בבקשה שזה יכיר בו כנפגע עבודה בגין הפגיעה בגבו. המוסד לביטוח לאומי דחה את בקשתו וסירב להכיר בו. בעקבות כך, הגיע אותו נפגע למשרד עורך דין לקבלת ייעוץ משפטי מאחר והוא סובל שנים רבות מכאבי גב חזקים בשל פריצת דיסק כתוצאה מהרמת משאות כבדים כחלק מעבודתו היומיומית. עורך הדין של אותו אדם הגיש תביעה לבית הדין לעבודה ונקבע כי המסמכים הרפואיים הצביעו על כך שהתובע סובל שנים רבות מכאבים בגבו כתוצאה מפעולות חוזרות ונשנות. בסופו של יום, ולאחר שנקבע כי קיים קשר סיבתי בין הפגיעה למקום העבודה, הכיר בית הדין בזכותו של אותו אדם להיות כמי שחולה במחלת מקצוע במסגרת תורת המיקרוטראומה.

 

מניסיוני, מומלץ לפנות לעורך דין בעל ניסיון מקצועי בנושא תביעות בגין מחלת מקצוע על מנת שיוכל להנחות בתביעות מסוג זה החל מהשלב הראשוני של מילוי הטפסים לביטוח לאומי ועד לשלב הסופי, לרבות הגשת תובענות לבית הדין לעבודה וייצוג בוועדות רפואיות.

 

האמור לעיל אינו מהווה חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי.

 

עו"ד ארז כהן עוסק ברשלנות רפואית, דיני נזיקין, תביעות ביטוח לאומי, תאונות דרכים.

הנכם מוזמנים לבקר באתר המשרד www.cohenerez.com

 

לפגישת ייעוץ ובדיקת זכאותכם עם עו"ד ארז כהן:

 

משרד: 03-9241186                  

נייד: 052-5262626

מייל: ec@cohenerez.com   

אתר: www.cohenerez.comבברכה,

ארז כהן, עו"ד

משרדנו עוסק בליטיגציה (ייצוג בבתי משפט) נזיקין, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, ומקרקעין. 

 

נייד: 052-5262626                 משרד: 03-9241186

מייל: ec@cohenerez.com    אתר: www.cohenerez.com
הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל