פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אורלי אלוף
עו"ד יבגני קופפר
עו"ד עמנואל שרביט
עו"ד yaron zuker
עו"ד מיקי חובה
עו"ד יפעת פייטלזון-זכריה
מתמחה תומר ח. הנריק ריטרסקי
עו"ד אייל שמריהו
עו"ד אילן שרן
עו"ד מוטי גרטל
 >>   >> 

עדות שמיעה מתוך www.lawfocus.co.il

ורד קמינסקי<br />אחר
מאת ורד קמינסקי
אחר

לא מחובר

"אני שומע רבים צועקים, 'הענישו את האשמים', אך רק בודדים מזדעקים כדי לטהר את שמם של החפים מפשע".
 
                                                                                                                                  (סמואל ס. לייבוביץ' ) 

עדות שמיעה

 
יום ראשון. עשר וחצי בבוקר. בית משפט השלום בראשון לציון. המסדרונות לא עמוסים במיוחד. האולמות לא מלאים במיוחד. מקום מפגש בין כל העולמות, עורכי/ות דין, חשודים, נאשמים, שופטים, קלדניות, הורים, אחים, בני זוג וגם קבוצה של תלמידי בית ספר טהורים וזכים שנחשפים לאלימות ב"לייב". לכל אחד מבאי בית המשפט מטרה אחרת, ורק העצורים שנכנסים מתא העצורים, כשהם אזוקים ברגליהם ולעיתים אף בידיהם מטרה אחת, להשתחרר הביתה, כמה שיותר מהר עם כמה שפחות הגבלות. למרות שתחילה הם רוצים רק הביתה, לא משנה התנאים, מעצר בית עם או בלי איזוק אלקטרוני, צו הרחקה מהמתלונן/נת נגדם או שותפיהם לדבר העבירה, ואז מגיעים הדיונים הנוספים בדבר הקלות בתנאי המעצר.

ככה זה, תחילה רוצים אצבע אחר כך את כל היד. הרעש במסדרונות ואי השקט שבאולם מקשה ונגרם בשל כניסה ויציאה של צופים, בני משפחה, עורכי דין שמייצגים את הדיונים שיתקיימו בהמשך. בתוך כל המהומה הזו ואי השקט השופט שטיין אמור להקשיב, להיות מרוכז ולקבוע החלטות שמשנות חייהם של אנשים. למרות הקושי הזה, השופט מתעלם מהסביבה, עסוק בשלו, מתמקד בפרטים הכי קטנים. כשעורכי הדין טוענים מולו  הוא נראה מעט מהורהר, אבל כשהוא מסכם את החלטתו, נראה שהיה קשוב לכל מילה. באמצע הדיון נכנסת פתאום קבוצה של תלמידי בית ספר יסודי, אמנם בשקט, אבל הרעש מסית את תשומת הלב שלי לפחות. עם כל הרעש הסביבתי הזה, מנסה השופט שטיין, להתמקד בבקשת הסנגורית לאמץ את מסקנות תסקיר שרות המבחן להקל בתנאי מעצר הבית מהלקוח שלה, שאורך כבר שנה כשבחלקו לווה גם באזיק אלקטרוני. 

מנגד טוענת התביעה, שלמרות שנמצא שנקי מסמים, עדיין מעלה התסקיר, כי שרות המבחן מציין  שעדיין ישנם רגשות שליליים של הנאשם כלפי המתלוננת, הוא הודה והורשע וחזקת החפות לא עומדת לו עוד.  כן הוסיפה התובעת, "מדובר בסדרה של איומים ומעשי אלימות מוכחת כנגד אשתו, וכן הנאשם והמתלוננת מתגוררים באותה עיר, ולכן מבקשת כי תנאי המעצר יוותרו על כנם. הסנגורית המשיכה וטענה כנגדה בלהט,  "מרשי מעולם לא הפר את תנאי המעצר, שרות המבחן שוחח גם עם המתלוננת, וזו ציינה כי אינה חשה מאויימת  וראוי לציין, שהוא זה שפנה מיוזמתו לרווחה בכדי להתחיל הליך טיפולי".

השופט שהקשיב קשב רב לסניגורית ולתובעת החל בסיכומיו, התייחס שוב לתסקיר ואמר, "עולה שהנאשם  מקיים את מחוייבותו לבנו. הסניגורית מבקשת כי אאמץ את תסקיר המבחן, בעוד שהתובעת  סבורה שאין מקום להקל כעת בתנאי שחרורו.  אני סבור שהמשיב לאורך כל הדרך, קנה את אמונו של בית המשפט ובנסיבות אלו, מורה לבוא לקראתו ולבטל את תנאי מעצרו, למעט צו ההרחקה למניעת קשר עם המתלוננת בין במישרין ובין בעקיפין".

בנקודה זו ביקשה התובעת לדחות את ביצוע ההחלטה ביומיים, בכדי שישקלו בתביעה את מעשיהם והסניגורית טענה כנגדה, כי זו למעשה בקשה לצו עיכוב ביצוע. השופט הסכים באומרו בשקט שאפיין אותו כל הדיון, "הוא ישב שנה בבית, ישב עוד יומיים".

 

 
 "אדם אשם לא יזוכה במשפט של מצפונו". יובנאליס.הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל