פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
מתמחה רעיה מיילר
עו"ד נמרוד טאובר
עו"ד ניר טולדנו
עו"ד אסף פלג
עו"ד עדי חן
עו"ד סופיה אדגר
עו"ד שולמית קהלת-אורן
עו"ד קרני שלו
עו"ד עודד פרץ
עו"ד תומר חיל
 >>   >> 

העדר מן השירות

אלי  ציטרון <br />עורך דין
מאת אלי ציטרון
עורך דין

לא מחובר

העדר מן השירות שלא ברשות

 

סעיף 94 לחוק השיפוט הצבאי קובע כי חייל המבצע עבירה של העדר מן השירות שלא ברשות [תיקון: תשכ"ד] כמפורט לעיל:


חייל שנעדר משירותו בצבא, או מהמקום שהוא חייב כדין להימצא בו אותה שעה, דינו - מאסר שלוש שנים, אלא אם הוכח כי היה לו היתר או הצדק סביר אחר לכך. 

חיילים רבים, מתוך מצוקה מבצעים חדשות לבקרים, עבירה של היעדרות מן השירות, לרוב העבירות מבוצעות בשל נסיבות משפחתיות מורכבות, מחלוקות עם מפקד, טיפול לא מספק מול גורמי הת"ש, שיבוץ בניגוד לרצונו של החיל וכד'...

מלש"ב (מיועד לשירות ביטחון), הגם שאינו חייל לפי ההגדרה, עלול למצוא עצמו מואשם בכתב אישום על פי עבירה זו, ההתייחסות כלפיו תהיה מעט סלחנית היות ואינו בשירות סדיר וטרם הפנים את הנורמות "הצבאיות", לכן ייקרא "משתמט". השתמטות משירות עד שנה תטופל ככלל בדין משמעתי ומעל שנה יוגש כתב אישום.

היעדרות מהבקו"ם - חייל אשר שם רגלו בתוך "המערכת הצבאית" (בבקו"ם או במעצר), אך טרם עבר הכשרה צבאית ככלל. על פי הנחיות התובע הצבאי הראשי,  כתב האישום יוגש ככלל על ביצוע היעדרות מעל 120 ימים. 

חשוב לדעת - לא לכל עורך דין יש את הידע, הניסיון והמיומנות לנהל תיקים של עריקים משתמטים ועריקי בקו"ם, שכן מעבר לביצוע העבירה, עורך הדין, נדרש לעיין בחומר החקירה דהיינו "בתיק אישי" לבדוק האם אותם הליכי הגיוס של אותו חייל בוצעו באופן תקין - מבחינה מנהלית.

מניסיוני האישי, כממונה עריקים וממלא מקום פרקליט עריקים, לא מעט תיקים נסגרו או הועברו לטיפול במסגרת דין משמעתי, בשל פגם מנהלי.
הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל