פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד ליאור כספי
עו"ד איילת סבג
עו"ד שמעון אמיר
עו"ד יניב בוקר
עו"ד צבי רוזנטל
עו"ד גיל נדל
עו"ד מיכאל רייכלסון
עו"ד יסמין דדוש
עו"ד אורי בוים
עו"ד רמי בן יוסף
 >>   >> 

מהם דיני משפחה וכיצד עורך הדין מטפל בהם

משה פרדס<br />עורך דין
מאת משה פרדס
עורך דין

לא מחובר

גם בתוך המשפחה הכי קרובה יש חיכוכים משפטיים

אנחנו נוטים לחשוב שעצם העובדה שיש משפחה קרובה ואוהבת היא אף פעם לא תיתקל בשום מקרה בה יהיה צורך לכבס את הכביסה המלוכלכת מחוץ לבית אך פעמים רבות גם משפחות כאלו מוצאות את עצמם בעיצומם של תהליכים משפטיים. כמו כל תחום אחר בחיים, גם במשפחה יכולים להיות ויכוחים ואי הסכמות ובדרך כלל שמגיעים לנושאים כאלו, הם יכולים להיות על סכומי כסף גבוהים והכי חשוב, על הזכות לשמור על הילדים. נושאים כאלו של דיני משפחה הם מהנושאים הסבוכים ביותר וגם הרגישים ביותר ששופט יכול לעמוד בפניהם ועורך דין משפחה הוא זה שאמון על פתירת סכסוכים כאלה.

מהם דיני משפחה וכיצד עורך הדין מטפל בהם?

· דיני משפחה הם שם כולל לכל תחום בבית המשפט בו יש קשר למעמד המשפחתי. בתחום זה עורך הדין צריך להיות מאוד מקצועי ויסודי ולהבין את כל החוקים וכל הוריאציות השונות אליהם החוק מתייחס. מספר המקרים מגוון מאוד ולא רק שהוא מגוון, פעמים רבות הוא משתנה בהתאם להסכם קיים בין בני זוג. כך למשל החוק היבש קובע מספר כללים לגבי משמורת הילדים האוטומטית אצל האם ודמי המזונות לפי מחשבון מזונות אך בהסכם חיים משותפים יכול להיות שסוכם אחרת. תחום זה משתנה מאוד בכל רובד במשפחה ולכן ניסיונו של עורך הדין חשובה מכול.

· נושאים משפחתיים לא רק דורשים ידע רב בתחום אלא רגישות ויחסי אנוש מעולים. צריך לזכור שעדיין מדובר על בני משפחה, אבא, אימא, בעל ואישה. לפעמים קל לשכוח את קשר הדם או הקשר הרומנטי שהיה ואפילו זוגות שהקימו משפחות יחד מוצאים את עצמם בסערת רגשות ונסחפים בלהט הדיוני בבית המשפט לתוך שנאה הדדית. עורך דין משפחה צריך להיות מאוד רגיש בנושא הזה ולזכור שגם כשהוא מדבר עם לקוח שלו על הצד השני, עדיין מדובר על אדם בעל משמעות חשובה לחייו.

מהם תחומי העיסוק בדיני משפחה?

דיני משפחה נפוצים מאוד בישראל הם כל הליכי הגירושין. אחוז הזוגות שמתגרשים בישראל עולה משנה לשנה ונדמה שללא עורכי דין ישנם תיקים שכלל לא היו נפתרים. הסכמים סבוכים ולא ברורים בין בני זוג, עתירה של אחד מבני הזוג לבית הדין הרבני ולא לבית משפט לענייני משפחה, מידע רב שכל אחד מהצדדים מגייס לטובתו וילדים שבפעמים רבות עומדים באמצע, הופכים את דיוני בית המשפט לארוכים ולא נגמרים ואף מייאשים. דיני משפחה רלוונטיים גם במקרה של ירושה ו-ויכוחים עליה, שכן למרות שיש ירושה שהותירו אחריהם אבא או אימא, לא תמיד כל הסעיפים ברורים. גם בענייני חיים משותפים יש בעיות רבות של רכוש אפילו כשאין ילדים ולמרות הימצאותו של הסכם מפורט שכביכול היה אמור לקבוע מה יהיה הדין במקרה של פרידה עם כל אחד מהצדדים בכל אחד מהתחומים.
הוסף תגובה
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל