פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד פלילי יפעת כהן
עו"ד ליסה סגלוב
עו"ד אלדד פלד - משפט צבאי
עו"ד קרן חדאד בן בכר
עו"ד פיני רובינשטיין
עו"ד אודליה אלטמן
עו"ד חגי ירון
עו"ד באסל אסמעיל
עו"ד אלון לוי
עו"ד חנן כהן
 >>   >> 

תביעת רשלנות רפואית- השלבים

(24/01/2010)
שלי שוסטר<br />עורך דין
מאת שלי שוסטר
עורך דין

לא מחובר

cheap abortion clinics in dc

where can i get the abortion pill cheap

בשלב הראשון מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בטיפול בתביעות רשלנות רפואית ולעלות בפניו את מסכת העניינים אשר הובילה לכאורה לנזק אשר נגרם לניזוק בשל הרשלנות הרפואית. יודגש כי קיימת חשיבות רבה לכך שעורך הדין יקבל את האינפורמציה במלואה כולל את פרטי המקרה הקטנים וכן את הפרטים אשר לעיתים, בעין לא מקצועית נדמה כי הם אינם רלוונטיים למקרה.

 

השלב השני הינו איסוף מקיף של כל החומר הרפואי של הנפגע מהמוסדות הרלוונטיים (קופות חולים, בתי חולים, תיק רפואי מצה"ל וכד') זאת על מנת לבחון האם קיימת אינדיקציה כלשהי המעידה על קיומה של רשלנות רפואית לכאורה. על מנת לאפשר לעורך הדין לאסוף את כל המסמכים הרפואיים, יחתום הנפגע על טופס ויתור סודיות הרפואית. איסוף החומר לוקח בממוצע כחודש ימים והוא כרוך בהוצאות כספיות מצד הנפגע.

השלב השלישי הוא אחד השלבים החשובים בניהול התיק. בשלב זה ימונה על ידי ב"כ הנפגע מומחה רפואי אשר יבחן את התיק הרפואי של הנפגע במטרה לגבש חוות דעת והערכה של הנזקים אשר נגרמו לנפגע. יודגש כי בתיקי רשלנות רפואית קיימת חובה על פי החוק להגיש יחד עם כתב התביעה חוות דעת רפואית מטעם התובע קרי, הנפגע. עלות חוות דעת רפואית נעה בדרך כלל בין 5,000 ₪ - 15,000 ₪ פלוס מע"מ, העלות תלויה בסוג המומחה ובסוג התביעה. זהות המומחה הרפואי הינה חשובה ביותר והיא עתידה להשפיע על סיכויי הזכייה בתביעה ולכן, חשוב מאוד לבחור את המומחה המקצועי והמוערך על ידי בתי המשפט המטרה למקסמם את הסיכויים לזכייה בתביעה. 

 

השלב הרביעי הינו ניסוח כתב התביעה על בסיס חוות הדעת של המומחה הרפואי. חשוב מאוד כי סיפור העלילה בכתב התביעה יהא זהה לחומר הרפואי ולחוות דעת במטרה למנוע סיטואציה של סטירות בעובדות, ומכאן החשיבות הגדולה לדיוק בפרטי המקרה אשר נמסרים לעורך הדין במהלך הטיפול בתיק.

דברי ההסבר פורטו במאמר זה בצורה חלקית, תמציתית וכללית. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. המאמר לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין ורשלנות רפואית, לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין.

 שלי שוסטר, עו"ד

מאור, שוסטר ושות'

דרך מנחם בגין 44, תל אביב - יפו

טל. 077-5006363 פקס. 077-5008403
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל