פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד ענבר בכר לוי
עו"ד קרן חביב
עו"ד אלון קורן מידן
עו"ד אייל אשכנזי
עו"ד רן אגוזי
עו"ד דוד פייל
עו"ד ריול עדיקה
עו"ד אבנר שטמר
מתמחה מאיה הדס
עו"ד מירית עטיה-שטיינברג
 >>   >> 

רשלנות בטיפולי פוריות

(28/01/2010)
ד"ר בנצי קין<br />עורך דין
מאת ד"ר בנצי קין
עורך דין

לא מחובר

amlodipin

blodtryksmedicin amlodipin patemery.azurewebsites.net

תביעה: רשלנות גרמה לנו נכות נפשית

תביעה נגד המרכז הרפואי רבין ושני רופאים: רשלנותכם תאלץ אותנו לחשוף את טיפולי ההפריה שעברנו וגרמה לנו נכות קבועה.

 

עורך דין, בנצי קין, הגיש תביעה נזיקין לבית משפט השלום בתל אביב נגד שירותי בריאות כללית, המרכז הרפואי רבין ושני רופאים בגין גרימת נכות נפשית בגובה 10% לצמיתות שנגרמה להם לכאורה עקב טעות בסוג דם תורם הזרע לילדיהם.

בני הזוג תושבי אזור המרכז הופנו למרכז הרפואי רבין על ידי שירותי בריאות כללית לאחר שניסו להכנס להריון במשך תקופה ארוכה וגילו לדאבונם כי בשל בעיות פוריות אצל הבעל ייאלצו לעבור טיפולי הפריה.

בני הזוג החליטו לשמור על טיפולי ההפריה כסוד שלהם ובחרו שלא לחשוף אותו לאיש, לא למשפחתם ולא למקורביהם, בטח שלא לילדים שנולדו כתוצאה מהטיפולים.

נושא המראה החיצוני פחות הטריד את בני הזוג כיוון שאחד מהם בהיר והאחר כהה, אולם על פרמטר אחד דרשו חזור ודרוש להקפיד – סוג דם היילודים, נושא סוג הדם עלה לא אחת גם על ידי הרופאים כחלק מן התהליך הפרוצדוראלי המקובל במקרים של הפריה חוץ גופית מתורם אנונימי, ולאחר שהובהר לזוג כי יבחר תורם אשר סוג דמו זהה לזה של הבעל, נחה רוחם של בני הזוג.

ניתוח פשוט שעבר הילד חשף לבני הזוג אמת איומה, סוג דמו של הילד אינו יכול להתאים מזיווג כשלהם, כך התברר להם למרבה האימה כי הם חיים למעשה על "פצצת זמן מתקתקת" וכי נושא גילוי עובדת ההפרייה החוץ גופית וכי האב המגדל אינו האב הביולוגי עלולה להתגלות בכל רגע, על ידי הילד ועל ידי הסביבה.

"בפני ההורים עומדת רק "ברירת השטן" , להמשיך לחיות בפחד עד יומם האחרון להסתכן בגילוי האמת על ידי ילדם ביום מן הימים או להחליט לגלות לילד את מציאות המרה, ולהסתכן הן בכל התופעות העלולות לקרות לילד בשל כך הן תגובות מעין אלו המצוטטות הן בחוות הדעת הן במאמרים וכתבות הנוגעים לענין." כותב עו"ד בנצי קין בכתב התביעה.

לתביעה מצורפת חוות הדעת של הדר' אורית שטיין – רייזנר. מומחית קובעת בחוות דעתה נכות בת 10% לכל אחד מן התובעים. נכות זו, על פי חוות הדעת היא נכות תפקודית הפוגעת ופוגמת בתפקודם של התובעים. אולם לדברי עו"ד בנצי קין "מדובר בחרדה שרק תלך ותתעצם עם הזמן, בניגוד למרבית הנזקים המוכרים לנו, המתעמעמים עם הזמן, נזקי התובעים רק יסלימו ככל שיתבגר ילדם".

תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל