פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד עדי חן
עו"ד רועי נתיב
עו"ד מירית עטיה-שטיינברג
עו"ד ניר טולדנו
עו"ד שרון גואטה
עו"ד אילן מזרחי
מתמחה HACKER HACKER
עו"ד יוסף רוזנבוים
עו"ד יובל קגן
עו"ד חזקיהו חנימוב טו"ר
 >>   >> 

הליך הסכם גירושין

(18/06/2013)
חזקיהו חנימוב  טו"ר<br />עורך דין
מאת חזקיהו חנימוב טו"ר
עורך דין

לא מחובר

הליך הסכם גירושין*

הליכים משפטיים הנוגעים לענייני משפחה הינם טעונים, מורכבים ומאוד רגישים. לכן אחרי הגעתם למסקנה כי הזוגיות כבר גוועה ואי אפשר יותר לחיות ביחד ועל כן החלטתם להתגרש. אז, לפני שאתם רצים לרבנות לבלות שם את המשך חייכם במסדרונות בתי הדין תחת בירוקרטיה משפטית. עצרו רגע,  ישנו פיתרון אפשרי והוא – "הסכם גירושין".   

ניתן לחלק באופן גס את הזוגות בהליכי גירושין לשתי קבוצות: בני זוג המונעים מתוך רגשות כמו נקמה או כעס אשר מוכנים לעשות הכול כדי לפגוע בצד השני, להם יתאימו בד"כ הליכים בפני ביהמ"ש בליווי עו"ד או טוען רבני בפני בית הדין הרבני. הליך גירושין זה ארוך ומלווה בד"כ במריבות אינסופיות הטחת האשמות ו"משחקי כוח", הנגרמות עקב המתח הרב הנוצר אצל הצדדים.

הקבוצה השנייה מורכבת מבני זוג אשר מבינים כי הפרידה, על כל המשמעויות הקשות המלוות אותה, יכולה להתבצע בדרך של שלום ונועם, וכי עדיף למזער את הנזקים הנגרמים להורות כשלעצמה בפרט ולמשפחה בכלל, וזו ע"י אמצעי תקשורת בוגרת ועניינית המוכוונת ליצירת פתרונות למצב החדש שנוצר. קבוצה זו תבחר בד"כ בהסכם גירושין - בהליך של גישור.

הליך הגישור הוא הליך של דיון פתוח, חופשי וברוח טובה, היכול להימשך אף מספר ישיבות. בניגוד להליכים כגון בוררות, או פסק דין על דרך הפשרה, יכול המגשר להיפגש עם כל צד בנפרד ולשמוע את דעתו. אף כי אינה מחויבת בכל מקרה, מרבית המגשרים משתמשים בה. דברים הנאמרים למגשר נשמרים בחיסיון מוחלט, וישיבה במעמד אחד הצדדים היא דרך טובה לרדת לסוף דעתם, לחשוף מידע רגיש ועמדות שהיו מודחקות, מבלי שיהיה חשש כי אלו ישמשו את הצד השני, אלא ישמשו רק את המגשר ככלי לקידום הסכסוך לקראת פתרונו.

מטרתו של הסכם גירושין הינה להסדיר את מכלול ענייני הגירושין בין בני הזוג בכל אחד מהתחומים הבאים:

  1. לקביעת ענייני המשמורת - אפוטרופסות,  דרכים לקבלת החלטות הנוגעות לילדים כגון עיצוב הערכים, ומקום לימודים וימי הסדרי ראיה וביקורים בימי שגרה ובזמן חופשות וחגים.
  2.   לקביעת סך דמי מזונות הילדים - קביעת גובה התשלום של המזונות ואופן תשלומן, [יש לדעת כי סכום המזונות המוסכם בין ההורים אינו מגביל את הילד להגיש תביעה עצמאית כנגד אביו להגדלת דמי המזונות אף לאחר אישור הסכם הגירושין אם ע"י בית המשפט למשפחה או ע"י בית הדין הרבני].
  3. קביעת חלוקת רכוש כספים, זכויות סוציאליות, דירת המגורים.
  4. להסדרת הגט בבית הדין הרבני.

בני זוג המעדיפים לסיים את הסכסוך ולחתום על הסכם גירושין באופן מהיר ומכובד יכולים לחסוך מעצמם ומבני משפחתם עוגמת נפש רבה, והוצאות כלכליות מיותרות.

עפ"י חוק יחסי ממון בין בני זוג, לאחר שהצדדים חותמים על הסכם גירושין, אנו מגישים אותו לאישור בפני בית הדין הרבני. ביה"ד קובע מועד לדיון בו הוא מברר את כל פרטי הסעיפים ומוודא שאכן ההסכם מוסכם על ידי שניהם וחתימתם היא ברצון, אחר הסכמת הצדדים ההסכם מקבל תוקף של פסק דין. אותן ניתן לאכוף על ידי רשויות האכיפה במדינת ישראל כגון: משטרת ישראל והוצל"פ.

לסיום: התמיכה בכל אחד מבני הזוג חשובה ביותר לצורך יציאה ממשבר הגירושין. מחקרים שפורסמו מראים שבני הזוג חשים תחושת אובדן בתהליך הגירושין הקרובה לתחושה הנוצרת בזמן מוות של אדם קרוב. לכן, כהתמודדות עם המצב, רצוי שבני המשפחה החברים ויועצים אחרים יתמכו נפשית בבני הזוג. ובכך תהליך הגישור הסתיים בהצלחה עבור שני הצדדים בפרט ועבור המשפחה בכלל.*חזקיהו חנימוב, טוען רבני ומגשר מוסמך
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל