פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 5.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד עמוס כהן
עו"ד ניר שלום
עו"ד עזרא- ליאור כדורי
עו"ד נוטריון בכפר סבא - גבריאל הרשליקוביץ
עו"ד אורי תבור
עו"ד ארז כהן
עו"ד יחיאל זהר
עו"ד אורנה אלבז-גולדנברג עו"ד ומגשרת
עו"ד דורית קורץ
עו"ד א. ניקולא פולק
 >>   >> 

כל האספקטים החשובים שיש לדעת ברכישת דירה יד שנייה

(23/06/2010)
נלי גורביץ'<br />עורך דין
מאת נלי גורביץ'
עורך דין

לא מחובר

prednisolon 5 mg

prednisolon kur blog.keylink.rs

רכישת דירה הינה העסקה המשמעותית ביותר עבור רוב האנשים במהלך חייהם ולכן חשוב מאוד לבצע את כל הבדיקות הדרושות לפני חתימת החוזה לרכישת דירה וחשוב מאוד לפנות אל עו"ד המתמחה בתחום אשר ילווה אתכם בפרויקט רכישת הדירה משלב בדיקת הנכס וחתימה על חוזה הרכישה ועד לשלב הסופי של העברת הזכויות בטאבו על שמכם.

השלב הראשון אותו מקובל לכנות בשם שלב חתימה על זיכרון דברים הינו שלב השנוי במחלוקת בקרב עורכי הדין העוסקים בתחום. תחילה אסביר בקצרה מהו זיכרון הדברים. זיכרון דברים הינו מסמך אשר נערך בין שני הצדדים לעסקה, קרי המוכר והרוכש הכולל בצורה תמציתית ביותר את תנאי העסקה, כגון, פרטי הנכס, פרטי הצדדים לעסקה, פרטי התמורה המשולמת בגין הנכס ותאריך מסירת החזקה בנכס.

קיימת חשיבה מוטעית בקרב הציבור כי זיכרון הדברים איננו חוזה מחייב, ברם ההנחה הזו הינה מוטעית. זיכרון הדברים הינו חוזה לכל דבר ועניין והינו מחייב את הצדדים החותמים עליו. המלצתי הינה לא למהר ולחתום על זיכרון דברים בשל העובדה כי לרוב ממהר רוכש הדירה לחתום על זיכרון דברים מחשש כי לא יספיק לרכוש הדירה הספציפית ומהרכישה ייהנה אדם אחר אשר כן מוכן לחתום על זיכרון דברים. חשש כאמור אינו צריך להוות גורם מכריע בחתימה על זיכרון הדברים. ניתן כאלטרנטיבה לחתום על מסמך בו יצוין כי סכום מסוים יופקד בחשבון נאמנות של ב"כ המוכר ובמידה וייחתם חוזה בין הצדדים הסך האמור יעבור למוכר ובאם לאו יוחזר לקונה.

אחת הסיבות לפיה לא מומלץ לחתום על זיכרון דברים היא כי לא תמיד הרוכש העתידי אשר חותם על מסמך זה מבצע את כל הבדיקות הנדרשות בנוגע לנכס, כגון בדיקת נסח הטאבו באם הדירה רשומה בטאבו. חשוב מאוד לבדוק בנסח טאבו האם האדם המציג עצמו כמוכר דירה הינו באמת אותו אדם לפי מספר ת.ז. הרשום גם בנסח טאבו, כמו כן, חשוב לבדוק כי הדירה לא משועבדת לצדדים שלישיים למעט משכנתא הרובצת על הנכס לטובת הבנק ממנו נטל המוכר מימון לרכישת הדירה.

אל לשכוח כי קיימת חובת דיווח לרשויות המס על ביצוע עסקה במקרקעין בהתאם למועדים הקבועים בחוק מיסוי מקרקעין והמועד הקובע לעניין חובת הדיווח כאמור הינו מועד החתימה על זיכרון דברים  ו/או מועד החתימה על הסכם הרכישה ו/או תשלום על חשבון התמורה והכל לפי המוקדם מביניהם.

לאור האמור המלצתי היא לא למהר ולחתום על זיכרון דברים אלא לסכם בע"פ את הנקודות המהותיות כגון מחיר, מועד פינוי, מספר התשלומים ואופן ביצועם ומהי התכולה אשר נשארת בדירה ומיד לאחר מכן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לקבל ליווי וסיוע במהלך כל ההליך של רכישת דירת חלומותיכם.

בכל הנוגע למימון רכישת הדירה מומלץ לבצע סקר שוק ולהשוות בין תנאי קבלת המשכנתא בין הבנקים השונים לאלו המעוניינים לממן את רכישת הדירה באמצעות משכנתא.

לאחר ביצוע כל הבדיקות הנדרשות ייחתם חוזה הרכישה בין הצדדים על ידי עורך הדין ועליו תוטל החובה להעביר הזכויות על שמכם בנכס הנרכש לאחר תשלום כל התמורה בעד הנכס. שלב העברת הזכויות בטאבו הינו מאוד חשוב ולכן יש לבדוק כי הוא נעשה ולא נפל בין הכיסאות, בין אם המדובר בהעברת זכויות על שם הרוכשים בטאבו או בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל, שהינם כאמור שלושה גפים בישראל בהם מתנהל רישום זכויות בגין נכסים. 

דברי ההסבר פורטו במאמר זה בצורה חלקית, תמציתית וכללית. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. המאמר לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין. המאמר נוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא נכון לשני המינים.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל