פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד ניסים נברו
עו"ד מורן סמון
עו"ד משה אליק
עו"ד קרן פרידמן
עו"ד יצחק טאוסי
עו"ד גיא אופיר
עו"ד חגי ירון
עו"ד חן שקד
עו"ד גיל קראוס
עו"ד ki ki
 >>   >> 

חשיבות תחזוקה מונעת בכלל, ומערך הגיבויים בפרט

(14/12/2010)
אייל ליזרוביץ<br />שירותי מחשוב
מאת אייל ליזרוביץ
שירותי מחשוב

לא מחובר

חשיבות תחזוקה מונעת בכלל, ומערך הגיבויים בפרט

 

 

כיום עסקים רבים נעזרים בשרתים שונים ומגוונים המספקים פתרונות לשלל צורכי העסק, כגון: שרתי קבצים, שרתי דואר, שרתי יישום וכו'. המידע המצוי בשרתים הללו חיוני לפעילות עסקית שוטפת ובלעדיו יתקשה מאוד העסק לשרוד. לפיכך חלק מהותי בתחזוקת כל מערך מחשבים בעסק הינו ניטור ותחזוקה שוטפת של הגיבויים. על כן חובה לוודא כי נעשות כל הפעולות הנדרשות בכדי שהמידע יהיה זמין תמיד גם במקרים של קריסת מערכות כללית. בנוסף היות ומדובר בעסק, חיוני לבצע תחזוקה לשרתים במספר רבדים. ראשית יש לבצע פעולות של תחזוקה מונעת; פעולות אלו נועדו להבטיח כי הסיכוי לקריסה מערכתית יצומצם למינימום. אולם היות ואין לנו יכולת לצפות מראש כל תרחיש, בהחלט ייתכן מצב בו למרות שנעשו פעולות תחזוקה מונעת, קצר חשמלי או אירוע חריג כגון הצפה יכולים להשבית לחלוטין את מערך השרתים ולהוציא מכלל פעולה את כל העסק.

 

ע"מ שנוכל להתמודד עם תרחישים קיצוניים ו/או לא צפויים עלינו לוודא כי קיים מערך גיבויים עדכני לכל המערכות הקריטיות בעסק (זאת בנוסף לתחזוקה מונעת). את הגיבויים ניתן לבצע באמצעות שלל תוכנות גיבוי ומערכי גיבוי מתקדמים. צורות הגיבוי הנפוצות כיום כוללות גיבוי באמצעות מדיות אופטיות (למשל קלטות גיבוי) ודיגיטליות (למשל דיסקים חיצוניים).

לאחר שנשמר כל החומר המצוי בשרת, חשוב לוודא כי נעשה הליך שיחזור לכל החומר המגובה על שרת יעודיי לנושא זה. במידה ולא נקפיד על שיחזור החומר שגובה לעולם לא נדע  מה טיבו והאם ניתן להיסמך עליו במקרה חירום. בכדי להימנע ממצב של חוסר וודאות מומלץ לבצע שיחזור לפחות אחת לחודש. פעולה זו תבטיח את אמינות הגיבוי ותספק מענה במקרה של "אזעקת אמת".

 

אל תהססו, תגבו!

 

למרות חשיבותם של הגיבויים, רבים אינם נותנים את דעתם לנושא זה. הדבר נפוץ בקרב משתמשי מחשב ביתי אולם לא רק. בעוד בעלי מחשבים אישיים לעיתים אינם מודעים לחשיבות נושא הגיבויים, הדבר מומחש להם עם קריסת המערכת הראשונה. במקרה של קריסת מערכת  לרוב ניתן להשמיש את המחשב האישי תוך זמן קצר ולהמשיך לעבוד, אולם באשר למידע יקר ערך כגון תמונות או מסמכים חשובים שאוחסנו על הדיסק, ללא גיבוי יתכן ולא יתאפשר להציל ו/או לשחזר את שהיה על הדיסק במחשב. בעוד שלמתשתמש ביתי הדבר יכול להסב צער כבד ומפח רוח, כאשר מדובר בעסק קריסה ללא גיבוי מקיף עשויה בהחלט לגרום להשבתתו לפרק זמן ממושך. מיותר לציין כי השבתה זו תגורם לאובדן הכנסות ולהפסדים רבים  בצורה ישירה ועקיפה.

 

על כן בין אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול חשיבות תחזוקת השרתים בכלל והגיבויים בפרט הינה נדבך שאין להקל בו ראש. חשוב לוודא כי אנשי מקצוע הם הנותנים את המענה לרשת המחשבים בעסק, וכי נעשות כל הפעולות ע"מ להבטיח את שרידותו ותיפקודו התקין של מערך המחשבים בכלל ומערך השרתים בפרט. בנוסף חשוב להקפיד לקבל דוחות תקופתיים הכוללים הסברים מפורטים על כלל הפעולות שננקטו.

 

לכן אל תהססו, תגבו!
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל