פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד יריב קדם
עו"ד אירה שיף
עו"ד אבי מורה
עו"ד יסמין דדוש
עו"ד ירון מויאל
עו"ד קובי רום
עו"ד משה שגב
מתמחה HACKER HACKER
עו"ד נעם מאור
עו"ד ירון בר אל
 >>   >> 

נזקי גוף בתאונות דרכים

(28/07/2011)
מרים כפרי קהן<br />עורך דין
מאת מרים כפרי קהן
עורך דין

לא מחובר

תאונות דרכים הנן, ללא ספק, חוויה קשה לכל המעורבים בהן , הן מהבחינה המנטאלית והן מהבחינה הפיזית. לצערנו, ולמרות כל מסעות ההסברה בנדון, מדובר בתופעה נפוצה בארצנו, הגובה מחיר יקר מידי שנה.


לא אחת נגרמים בתאונות הדרכים הללו נזקי גוף.
נזקי גוף בתאונות דרכים  יכולים להיות לא רק פציעות קלות, כמו חבלות, שריטות או מכות יבשות, אלא גם פציעות חמורות הרבה יותר, כולל נכויות בדרגות שונות, ולעיתים אפילו מוות.


הנפגע מנזקי גוף בתאונות דרכים יכול להיות כל אחד מהנהגים המעורבים בתאונה, הנוסעים שהיו ברכבם, וכן הולכי רגל ( ככל שהיו מעורבים). הנהג יתבע את חברת הביטוח שביטחה את רכבו, כך גם הנוסעים שלו, והולך הרגל יתבע גם הוא את חברת הביטוח שביטחה את רכבו של הנהג שפגע בו. במקרה של תאונת פגע וברח בה נפגע הולך רגל, ייתבע הולך הרגל  את קרנית, היא הקרן לנפגעי תאונות דרכים.


כאשר תובעים נזקי גוף, כדאי מאוד להיעזר לשם כך בעורכי דין המנוסים בתביעות נזקי גוף בתאונות דרכים, זאת מאחר ומדובר בתחום מורכב המתרכז בהוכחה וכימות הנזקים וההפסדים אשר נגרמו לנפגע ואלו העשויים להיגרם לו בעתיד. עורך דין מנוסה בתחום ידע להציג באופן משכנע את מכלול הנזקים וההפסדים שנידרש פיצוי בגינם, ובכך להשיג עבור לקוחו ( הנפגע ) פיצוי מיטבי.


מאחר ולראיות ולהוכחות בגין נזק גוף יש תפקיד מכריע בהחלטה על גובה הפיצוי, מומלץ לנפגע לתעד לאחר התאונה את פציעותיו ונזקיו הגופניים ( אפשר לצלם את הפציעות) , וכן לפנות לבדיקה מקיפה בבית חולים, לספר לרופא הבודק את כל התסמינים והכאבים שהנפגע סובל מהם, ולוודא שהדברים מתועדים כיאות. כן כדאי לרכז ולשמור מסמכים שונים כמו אישורים, תעודות, קבלות וחשבוניות המעידות על הוצאות להן נדרש הנפגע בגין פציעתו בתאונה, כמו למשל הוצאות בגין תרופות, טיפולים שונים ( כגון פיזיותרפיה ) , הוצאות בגין רכישת עזרים רפואיים, נסיעות לצורך קבלת טיפולים, וכד'.

 

כמו כן חשוב מאוד לאסוף לשמור מסמכים המעידים על פגיעה ביכולת ההשתכרות ואובדן כושר עבודה ( באם זה המקרה ), שכן ניתן לתבוע פיצוי גם בגין עניינים אלו. לצורך חישוב הפיצוי בגין פגיעה ביכולת ההשתכרות יילקחו בחשבון נתונים כמו למשל יכולת ההשתכרות שקדמה לתאונה , וכן שיעור נכות, ככל שנקבעה כזו.כפרי קהן-ישעיה עורכי דין תאונות דרכים


תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל