פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד שחר הכספי
עו"ד יאיר רגב
עו"ד משה ישראל
עו"ד שלי פיירשטיין - טייאר
עו"ד רמי צוברי
עו"ד חן שקד
עו"ד גילה נשיא
עו"ד רותם בראל
עו"ד דמיטרי אניקין
מתמחה עדנה אגמי
 >>   >> 

פסילה מנהלית והליך השימוע

(11/08/2011)
יוכי מנקדי<br />עורך דין
מאת יוכי מנקדי
עורך דין

לא מחובר

דיני תעבורה

מאת: עו"ד יוכי מנקדי 

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית הינה פסילתו של אדם מלנהוג.  מטרתה של הפסילה המנהלית אינה ענישה אלא הרחקת הנהג המסוכן מהכביש. בפקודת התעבורה מנויות רשימת העבירות הקובעות את תקופת הפסילה  כאשר התקופה הקצרה  הינה שלילה ל- 30 יום, התקופה הבינונית הינה ל- 60 יום והתקופה הארוכה הינה ל- 90 יום.

הסמכות להורות על פסילה מנהלית מוקנית לקצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה ומסורה לשיקול דעתו.  לצורך חוקיותה של הפסילה המנהלית חובה שייערך הליך של שימוע לנהג.

שוטר אשר "תפס" נהג בעבירת מהירות שבגינה פסילה מנהלית צריך להביא לנהג אישור על נטילת הרישיון וזימון לשימוע והאישור מהווה רישיון נהיגה זמני עד השימוע.

הפסילה המנהלית כאמור, מסורה לשיקול דעתו של קצין המשטרה מבלי יכולתו של הנהג שנתפס להתגונן כראוי היות ומדובר בהליך מהיר ולרוב הנהג אינו מיוצג על ידי עורך דין ואינו חשוף לראיות.

נהג שאינו מתייצב  להליך השימוע  רישיונו  עלול להיפסל גם מבלי שישמעו אותו וזאת במסגרת סמכותו של הקצין לפסול מנהלית בהיעדר הנהג.  למעשה זהו הליך הדומה למי שאינו מגיע לדיון בתיק שלו  ומקבל פס"ד בהיעדר.

הליך השימוע הינו חלק חשוב  ובעל משמעות הן בהליך הפסילה המנהלית והן בהליך הגשת כתב האישום שהינו הזמנה לדין. נהגים רבים עושים טעויות בהליך השימוע מאחר וטרם התייעצו עם עורך דין והתוצאה באה לידי ביטוי להטלת הפסילה המנהלית ו/או להארכת הפסילה המנהלית שמוטלת עליהם בהמשך בבית המשפט לתעבורה.

לעיתים מדובר בנהגים אשר עבודתם תלויה ברישיון הנהיגה ושלילת רישיונם עשויה לסכן את מקור פרנסתם. מומלץ מאוד לנהג שנפסל מנהלית להתייעץ עם עורך דין המתמצא בתחום  התעבורה על מנת שיפעל באופן מקצועי ובהתאם לנדרש היות ולכל תיק ומקרה יש את הנקודות והדגשים המיוחדים לו ושאי העלתם במסגרת השימוע יכולים לגרום לנהג לנזק.

** אין להתייחס לאמור כאל תחליף לייעוץ משפטי**

 
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל