פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד שרלי פז
עו"ד איילת סבג
עו"ד מיכאל ברנע
עו"ד אבי מורה
עו"ד רועי סגל
עו"ד רונן דלאל
עו"ד תומר אשרוב
עו"ד אורי ארבל
עו"ד יעל כהן
עו"ד ברזאני טליה
 >>   >> 

למה אזרח מן השורה צריך להמתין במשך שנה וחצי עד שתתקבל ההחלטה להשיב לו את הזכויות המגיעות לו?

(13/09/2011)
שמואל פרלמוטר<br />עורך דין
מאת שמואל פרלמוטר
עורך דין

לא מחובר

loette precio 2018

loette precio sin receta read here

במקרה זה בית משפט המחוזי הורה להשיב לאזרח בחזרה את נשקו שנלקח ממנו ואת רשיון הנשק שנשלל ממנו רק שנה וחצי לאחר שבית משפט השלום קבע בהחלטה ברורה כי האזרח לא ביצע כל עברה, ובודאי שלא באמצעות נשק.

 

להלן פסק הדין:

 

 

 

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

בפני כב' השופטת נאוה בן-אור

עת"מ 15837-05-11 הושיאר נ' מדינת ישראל

 

 

06 ספטמבר 2011

 

 

 

 

 

העותר

ראובן הושיאר

 

נגד

 

המשיבה

מדינת ישראל

<#2#>

נוכחים:

העותר וב"כ: עו"ד ליטל פרלמוטר ועו"ד שמואל פרלמוטר

ב"כ המשיבה: עו"ד ואלא קסיס

 

במסמך זה הושמטו פרוטוקולים

 

פסק דין

 

העתירה שלפני היא גלגול חוזר של עתירה קודמת (עת"מ 24504-09-10) אשר במסגרתה ביקש העותר כי יושב לידיו הנשק ורישיון הנשק בו החזיק עד שהמשיב החליט לבטלו. באותה עתירה אשר נדונה בפני כב' השופט י' מרזל, הוסכם על הצדדים כדלהלן:

 

"בעקבות הערות בית המשפט, הגענו להסכמה דיונית לפיה החלטת ועדת הערר נשוא העתירה – תבוטל, והעניין ישוב לועדת הערר לשם קבלת החלטה מחודשת ומנומקת בעניינו של העותר. בהחלטה ובדיון שיוקדם לה תבוא התייחסות מפורטת בין היתר לטענות הקשורות בנסיבות שהובילו להחלטה להחזיר הנשק לידי המבקש במסגרת ה"ת 44967-03-10...; העדר העבר הפלילי הנטען; נסיבות סגירת התיקים הקודמים בעניינו של העותר ומועד סגירתם; כמו גם הנסיבות הכוללות של פתיחת התיקים האלה הנעוצות לפי הנטען בסכסוך שכנים, כאשר הטענה היא שבשום שלב לא נעשה שימוש בנשק במסגרת סכסוך זה"

 

בעקבות אותה החלטה, חזר הדיון לועדת הערר. יוער כי הוסכם שההחלטה בעניינו של העותר תינתן בתוך 45 יום אולם המשיב לא עמד בהסכמה זו, שניתן לה תוקף של פסק דין.

עיון בהחלטתו של המשיב מלמד כי המשיב גם לא עמד בהסכמה לפיה תיבחן ההחלטה מחדש לאור הקריטריונים שפורטו לעיל. למעשה שב המשיב וחזר על ההחלטה הקודמת שניתנה "על רקע המלצת המשטרה". את ההמלצה מסבירה המשטרה בשני תיקי מב"ד מן השנים 2009 ו-2010 שעודם פתוחים וברצף של 9 תיקים מן השנים 2001 עד 2009 שכולם נסגרו. לא מצאתי כל דיון וכל התייחסות לטענות שנטענו על ידי העותר ואשר לכולן יש רלוונטיות של ממש בתהליך קבלת ההחלטה הנדרשת. כך גם לא מצאתי התייחסות לעובדה שהעותר שירת בתפקיד של קצין בדרגת רב סרן ביחידות קרביות, שלא נעשה שימוש בנשק בעבירות המיוחסות לו, לתצהירים שהוגשו על ידי עדי ראיה לסכסוך העומד ביסוד התלונות אשר בגינן נפתחו התיקים או חלק מהם ולכך שכב' השופטת יטב בהחלטתה מיום 6.4.10 מציינת כי עיינה בחומר שהציגה בפניה המשטרה ולהבנתה לא ניתן ללמוד ממנו שנעברה על ידי המבקש עבירה כל שהיא, וודאי לא באמצעות הנשק. ניתן להבין כי החלטה זו מתייחסת לתיק המב"ד משנת 2010 שעודנו פתוח.

בנסיבות אלה נראה כי החלטתו של המשיב אינה סבירה ואינה מתייחסת כראוי לכל השיקולים שהיה עליו לשקול. לו היתה זו ההחלטה הראשונה בעניין, נראה כי נכון היה להורות על החזרת הבקשה לדיון מחודש. אלא שזאת בדיוק עשה כב' השופט מרזל והחלטתו לא הניבה את הדיון המתחייב. בנסיבות אלה, איני רואה טעם והצדקה להחזרת עניינו של העותר לדיון מחודש.

גם אם אין לאדם זכות קנויה להחזיק נשק, הרי שבענייננו המדובר בביטול רישיון שכבר ניתן וכאשר אין חולק כי נסיבותיו של העותר הן כאלה המצדיקות מלכתחילה מתן רישיון כפי שאכן קיבל בעבר.

מאחר שהטענה כי לא נעשה כל שימוש בנשק בעבירות המיוחסות לעותר, לא נסתרה על ידי המשיב; מאחר ששופטת של בית משפט שלום עיינה בתיק הפתוח והגיעה למסקנה כי אין בחומר כדי לייחס לעותר עבירה, וודאי לא עבירה בנשק; מאחר שמרבית התיקים נסגרו ומאחר שהוצגו בפניי תצהירים של עדי ראיה התומכים בגרסתו של העותר באשר לנסיבות בגינן נפתחו אותם תיקים, שכאמור רובם ככולם כבר סגורים, הרי שהמסקנה היא שיש להורות על החזרת הנשק ורישיון הנשק לידי העותר.

העתירה מתקבלת והנשק ורישיון הנשק יוחזרו לעותר.

המשיב ישלם לעותר הוצאות ושכ"ט עו"ד בסכום כולל של 15,000 ₪.

ניתנה והודעה היום ז' אלול תשע"א, 06/09/2011 במעמד הנוכחים. 

 

 

5129371

 

54678313

 

נאוה בן אור, שופטת

הוקלד על ידי: רוזי  סיבוני

נוסח מסמך זה כפוף לשינויי ניסוח ועריכה

 




תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל