פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
מתמחה יעל רביב
עו"ד קרן זרקו זמיר
עו"ד יהונתן קמיל
עו"ד ניר פלסר
עו"ד יאיר רגב
עו"ד משה אלפסי נוטריון
עו"ד אבי סלמן
עו"ד אלי ציטרון
עו"ד לינוי גולדנר-זהר
עו"ד דורית ארבל
 >>   >> 

אימפוטנציה - מום רציני המחייב גילוי נאות עו"ד דיקלה ברנס

(23/02/2017)
דיקלה ברנס<br />עורך דין
מאת דיקלה ברנס
עורך דין

לא מחובר

ייזהרו המתחתנים - בית המשפט קבע:

חוסר יכולת לקיים יחסי מין - מום רציני המחייב גילוי נאות

 

מי מאיתנו אינו מכיר את – תחילת – הסיפור: גבר ואישה מכירים. מתאהבים. מתחתנים. מתכננים להקים בית ומשפחה לתפארת. אמנם לא תמיד ולא בהכרח בסדר המצוין, אבל העקרונות המנחים מהווים מוטיב חוזר במערכות יחסים. לעומת זאת, לסוף – פנים רבים, והוא מתאפיין, בעיקר, בחוסר צפיות ולעיתים אף ביצירתיות יתר. מקרה כזה ניתן למצוא בפסק הדין שניתן על ידי בית המשפט לענייני משפחה בירושלים (תמ"ש 24760/08), אשר חייב גבר לשלם לאשתו-לשעבר פיצויים "בגין נזק שנגרם לתובעת כשנמנע הנתבע מלקיים עמה יחסי אישות בליל הנישואין ולאחריו ובכלל.".

במקרה הנדון, דובר בבני זוג שנישאו כדת וכדין, אלא שרק לאחר טקס הנישואין, לראשונה, נודע לאישה כי הגבר עמו התחתנה אינו מסוגל לקיים יחסי מין. "בליל הנישואין הגיעו הצדדים למלון, הנתבע נמנע מלקיים יחסי אישות עם התובעת, ולשאלת התובעת טען שהוא עייף ומעדיף לישון. ימים חלפו והנתבע עמד בחדלונו. התובעת ניסתה לגרום לנתבע להתקרב אליה ולקיים עמה יחסי מין אולם הנתבע גילה חוסר אכפתיות ויחס משפיל, ולשאלותיה אם הבעיה היא חוסר יכולתו לקיים מגע מיני ולפניותיה כי יפנו לטיפול או יעוץ מקצועי - לא נענה. כעבור זמן הודיע הנתבע לתובעת כי איננו חושק בה, יש לו מאהבת ונישואיו לה נעשו מתוך רצון לשמח את אביו ולרצותו, הוא עצמו לא רצה להתחתן."

"האמת היא", קבע בית המשפט, "כי הנתבע נישא לתובעת כי רצה להינשא ויתכן שקיווה שיצליח לקיים יחסי מין אף שידע שלא יכול לקיימם."

על רקע המצב המתואר וכתוצאה ממנו, נגרם משבר בין הצדדים, ולאחר תקופת נישואין בת עשרה חודשים בלבד, הם התגרשו. בתוך כך, הגישה האישה תביעה נגד בעלה-לשעבר, במסגרתה טענה כי "נגרמו לה נזקים חריפים ועוגמת נפש רבה, שמה הטוב נפגע, כמו כן נפגע מעמדה מרווקה לגרושה (שכן העדיפה להתגרש ואכן הצדדים התגרשו לאחר הגשת התביעה), סיכוייה להינשא בעתיד נפגעו, ירדה קרנה בעיני חתנים פוטנציאליים, היא נפגעה במעמדה בחברה. התובעת טוענת כי הנתבע הטעה אותה גרם לה להינשא לו מחמת הטעיה זו, כשגורם לה לחשוב שנישא לה כי מצאה חן בעיניו ומבקש להקים עמה בית ומשפחה."

בית המשפט קבע כי הבעל הטעה את אשתו-לשעבר, בכך שמנע ממנה את המידע אודות מצבו וחוסר יכולתו לקיים יחסי אישות ולהביא לעולם ילדים בדרך הטבע, אשר היוו תנאי יסוד לנישואין "וידיעת האמת הייתה חשובה ומהותית ביותר במסגרת קבלת ההחלטה אם להיכנס עם הנתבע בברית הנישואין, אם לאו;" בכך שנמנע הבעל לגלות לאישה, מבעוד מועד, על קיומה של המגבלה הפיזית ממנה הוא סובל, בית המשפט ייחס לו תרמית, רשלנות והפרת חובת תום הלב בכך שהסתיר "מידע חיוני ומהותי לקיום נישואין נורמאליים."

בית המשפט קיבל את התביעה ופסק לטובת האישה פיצוי כספי בסך כולל של 155,000 ₪.

ונאמר: סוף מעשה במחשבה תחילה,  ו"כל הפוסל – במומו פוסל".

 

 האמור לעיל אינו מהוות חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי


_________________________________________ 

דוא"ל: baranesit@gmail.com 

 נייד: 054-4503003

רח' ויצמן 54 (קומה 1) כפר סבא 4424277

אתר: bblaw.ooil.co

תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל