פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד עמוס כהן
עו"ד הילה אילון
עו"ד אלי שרביט
עו"ד דרור גלמן
עו"ד שרון נהרי
עו"ד מירב חסן
עו"ד טל זהבי
עו"ד אורי תבור
עו"ד שי וולשטיין
עו"ד עומר יעקובוביץ
 >>   >> 

מתכוונים להתגרש? אלו הצעדים הראשונים:

(01/08/2012)
שרונה בן זאב<br />עורך דין
מאת שרונה בן זאב
עורך דין

לא מחובר

lexapro and weed safe

lexapro and weed

מתכוונים להתגרש? אלו הצעדים הראשונים:

 1. איסוף מסמכים:

לנסות ולאסוף כמה שיותר מסמכים להם תזדקקו בהליך הגירושין מהרשימה הבאה (אין חובה לאסוף את כל המסמכים כדי להתחיל את ההליך):

 • נסח טאבו, שטר משכנתא, חו"ד שמאי, קבלות עבור שיפוצים / הסכם שכ"ד עדכני.
 • תדפיסי חשבון בנק מהשנה האחרונה וריכוז יתרות.
 • פרטי הלוואות, פרטי חובות, הסכמי הלוואה, הסכמי מתנה.
 • 12 תלושי שכר אחרונים של שני בני הזוג/ אישור רו"ח על הכנסות בשנה שקדמה להגשת התביעה/ דו"ח מרשם החברות + פרטי המערך הכלכלי של החברה / אישור קבלת קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי עבור השנה האחרונה.
 • רישיון רכב.
 • פירוט כרטיסי אשראי מהשנה האחרונה, קבלות נוספות עבור רכישות מוצרי מזון והיגיינה, ביגוד והנעלה, קוסמטיקה, הוצאות רכב, בריאות, נייד, בילויים, חינוך, חוגים, צהרון, הוצאות אחזקת הבית (ארנונה, מים, חשמל, גז, ועד בית, עוזרת, אינטרנט, כבלים, טלפון ועוד) וכיוצ"ב.
 • רשימת תכולת הבית.
 • מסמכים רפואיים רלוונטיים שלכם ושל בני הזוג.
 • תלונות במשטרה.
 • מסמכים סוציאליים (עובדים סוציאליים, פקידי סעד).
 • מסמכים משפטיים (הליכים משפטיים קודמים בין בני הזוג, הליכים משפטיים של אחד מבני הזוג הקשורים לגירושין).
 • כתובה.
 • עוד מסמכים שנראים לכם רלוונטיים, וגם כאלה שלא. עורך הדין שלכם כבר יסנן עבורכם את המסמכים החשובים.
 1. להצטייד בחוקר פרטי:

אם קיים חשד לבגידה מטעם בן הזוג השני, כדאי להצטייד בחוקר פרטי, אשר יאמת או יפריך את חששכם.

כמו כן, לפעמים בני הזוג אינם מודעים לכל המערך הכלכלי של המשפחה, ולכן יש לערוך חיפוש מקיף של כספים, נכסים ורכוש שיתכן ששייכים לכם ואינכם מודעים לכך.

 1. לא לעורר חשד:

במצב של הכנה לגירושין שלא בהסכמה, עדיף להפתיע את בן/ת הזוג עם אסטרטגיה מנצחת וכתבי תביעה מוכנים מראש. אחרת, בן/ת הזוג עלולים לפעול נגדכם, להעלים רכוש וכספים, יפנו לעורך דין, ויתחילו מריבות מיותרות בבית. לכן עד למסירת כתבי התביעה לבן/ת הזוג, מומלץ לנסות להתנהג כרגיל, ולא לעורר חשד שהתחלתם בהליכי גירושין.

 1. מכשיר הקלטה:

אם נסיבות הגירושין שלכם הם נסיבות של איומים ואלימות (נפשית, מילולית, פיזית), הצטיידו במכשיר הקלטה קטן ויעיל, וברגע שאתם נמצאים ליד בן/ת הזוג ללחוץ על הקלטה עד לסיום המפגש. הקלטות אלה יעזרו להם בהמשך התהליך להוכיח את טענותיכם.

כיום כמעט כל טלפון סלולרי כולל פונקציה של הקלטת שיחת טלפון ושל שיחות פנים אל פנים. רק לא לשכוח להטעין את הפלאפון לפני, ולהתאמן בהפעלתו לפני השימוש על מנת למנוע אי נעימויות גדולות...

 1. לאלהישמע לעצות של החברים/המשפחה שכבר עברו את התהליך, והם "מומחים בגירושין":

כולם מכירים לפחות 10 אנשים שעברו תהליך גירושין. אותם אנשים הם ארסנל של עצות, שלא יכולים לחכות ולהעביר את הידע והניסיון שלהם לחבר הבא. הבעיה היא שהאנשים האלה הם אינם עורכי דין המתמחים בתחום דיני המשפחה, אלא הם אנשים המתמחים בדיני המשפחה האישיים שלהם, ושל ההליך הפרטני שהם עברו עם בני הזוג שלהם – התמחות שאינה קשורה למקרה הפרטני שלך!

לכן עם כל הרצון הטוב, ויש הרבה ממנו, אל תפעלו על פי עצות חבריכם הנאמנים, אל "תפתחו תיקים", אל תגישו תביעות/ בקשות, ואל תחתמו על הסכמים שהורדתם מהאינטרנט או של חברים שלכם. אם תעשו כן, רוב הסיכויים הם שתבצעו פעולות שיהיה קשה ויקר לתקן אותן. תמיד כדאי לא לפעול מהר אלא לפעול בחוכמה. אל תשכחו: אסטרטגיה היא כוח!

 1. מציאת עו"ד:

בשלב זה רצוי למצוא עורך דין שהתמחותו הינה תחום דיני המשפחה בלבד, וביחד למצוא את האסטרטגיה הכי טובה עבור המקרה שלכם.

מאחר ועורך הדין יהפוך להיות החבר הכי טוב שלך במהלך תקופת הליך הגירושין, עליך למצוא עורך דין אמפטי, שתוכל להתחבר אליו, שיבין אותך, שמדבר בגובה העיניים, והכי חשוב עו"ד הזמין גם לאחר השעות המשרדיות, בעיקר עבור מקרי חירום בדיני משפחה (וכאלה יש בשפע).

בעת בחירת עורך הדין, וודאו מי עורך הדין המטפל בתיק שלכם? וודאו האם עורך הדין שבחרתם מטפל בתיק שלכם בעצמו, או שהוא מעביר את הטיפול בתיק שלכם לעורך דין אחר שכיר במשרדו?

ההליך המשפטי בנושא הגירושין הוא הליך מאוד מורכב, ועליך לשכור את שירותיו של עורך הדין הטוב ביותר שידך משגת, בשלב הכי מוקדם שניתן, על מנת שלא תבצעו מהלכים שישמשו לרעתכם ושלא ניתן יהיה לחזור מהם.

 1. הכנה נפשית:

הליך הגירושין הוא הליך ממושך, ושום דבר לא קורה בין לילה. אם בני הזוג לא מגיעים להסכמות ביניהם, ההליך המשפטי יכול להימשך זמן רב, ויכול אף לנוע בין שנתיים ל-4 שנים, ולעיתים אף מעבר לכך.

זיכרו: יום שעובר אינו חוזר,לכן אם קיבלתם החלטה לסיים את מערכת היחסים, עליכם לפעול במהירות בהתאם להנחיות הללו!
ואם אתם עדין מתלבטים, תשמרו לכם את ההנחיות הללו ליום סגריר...

למידע נוסף צרו קשר: עו"ד שרונה בן זאב 03-5751819, 054-4666742 SBZ-Law.co.il
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל