פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד ראובן נתאי
עו"ד טל וינגסט
עו"ד מיכל ליפשיץ
עו"ד דניאל כפיר
עו"ד רותם בראל
עו"ד אבי סלמן
עו"ד דיקלה ברנס
עו"ד רונן סטי
עו"ד מרדכי שלום
מתמחה שי סבג
 >>   >> 

דיני עבודה לעובד ולמעביד

(06/09/2012)
גדעון שמש<br />אינטרנט
מאת גדעון שמש
אינטרנט

לא מחובר

abortion pill usa legal

order abortion pill online usa classic-color.com

אחד הנושאים אותם שם לפניו המחוקק באופן משמעותי במיוחד, הינו התייחסות ליחסים בין עובד למעביד. חוקים ותקנות אלו מכונים דיני עבודה והם מתייחסים כמעט לכל מצב אפשרי ביחסי עובד-מעביד. נדמה לעיתים כי דיני עבודה נועדו עבור העובד בלבד, אך דיני עבודה כוללים את חובותיהם וזכויותיהם של המעביד ושל העובד כאחד. נשאלת השאלה: מה קורה במקרים בהם מופרים דיני העבודה ? והאם כדאי לתבוע את המעביד ?


נושאים עיקריים להם מתייחסים דיני עבודה

  • הלנת שכר- אחד הנושאים המרכזיים אליו מתייחסים דיני עבודה הינו נושא הלנת השכר מצד המעביד. על פי המחוקק, חובה על המעביד לשלם לעובד את שכרו עד ה 10 לחודש שלאחריו. הפרה של תנאי זה פירושה הלנת שכר. במידה והמעביד בוחר שלא לשלם לעובד או לחלופין אינו משלם בזמן, רשאי העובד לתבוע את המעביד בבית דין לדיני עבודה.
  • הריון ולידה - נשים בתקופת היריון ולידה זכאיות להקלות מסוימות ולימי חופש נוספים על מנת שתוכלנה לבצע את בדיקותיהן כראוי. מעבידים רבים מסרבים להעניק לאותה אישה ימי חופש אלו, ומכריחים אותה לעבוד שעות נוספות. כמו כן, קיימים מעבידים אשר מפטרים עובדת מתוקף העובדה שנכנסה להיריון. כל אלו ועוד הינן הפרות בולטות של דיני עבודה בתחום היריון ולידה.
  • תנאים סוציאליים - קבע המחוקק כי כל עובד זכאי לתנאים סוציאליים כגון: הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה וקרן פנסיה. במידה והמעביד מפר חוקים אלו, ואינו מספק לעובד תנאים סוציאליים אלו, רשאי העובד לתבוע את המעביד.

כיצד יודעים בוודאות האם היתה הפרה מצד המעביד של דיני עבודה ?

  • בדיקה באתר האינטרנט של משרד הפנים או לחלופין בכל אתר אחר המפרט את זכויות העובדים והמעבידים. החיסרון בשיטה זו הינו כי לעיתים מתעדכנים החוקים בפועל, כאשר הם עדיין לא עודכנו ברשת.
  • השיטה הבטוחה יותר הינה התייעצות ראשונית עם עורך דין המתמחה בדיני עבודה. כך, גם אם קיימים תיקונים ותקנות חדשים, עורך הדין מעודכן בכולם ויוכל לומר לכם בוודאות האם היתה הפרה מצד המעביד.

האם מומלץ מיד לתבוע את המעביד ?

לפני שאתם מחליטים האם לתבוע את המעביד, מומלץ לגשת ולשוחח איתו. ייתכן והיתה זו טעות חד פעמית אשר בוצעה על ידי מנהלת החשבונות של החברה, למשל. כמו כן, ייתכן מצב בו יתנצל המעסיק ומיד יטפל בתלונתכם לשביעות רצונכם ובהתאם לחוק. במידה וגם לאחר השיחה הזו אתם נתקלים בקושי - בהחלט מומלץ לתבוע את המעביד.

התביעה הינה בגין הפרת דיני עבודה ובדרך כלל, זכייה במשפט תזכה את העובד בפיצויים. במקרים חמורים יותר, ניתן לתבוע סכום נוסף אשר אינו קשור לפיצויים. במידה ואינכם משוכנעים האם קיימת עילה לתביעה - מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה ולהתייעץ עימו.

ולסיום, זכרו כי אל לכם לחשוש לדרוש מן המעביד את המגיע לכם. ובמידה ויש צורך לתבוע - אל תהססו. הכסף שלכם והזכויות שלכם נקבעו מתוך שיקולים הגיוניים על ידי המחוקק, ואין איש רשאי לקבוע אחרת.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל