פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד סאלח מרזוק
עו"ד קובי בל
עו"ד נעם מאור
עו"ד שרית צדק
עו"ד מירית רייף
עו"ד שיר וינברג
עו"ד עדיאל ברוך
עו"ד לין קורזינר
עו"ד ציקי פלדמן
מתמחה יעל רביב
 >>   >> 

סרטן השד רשלנות רפואית

(23/02/2017)
דיקלה ברנס<br />עורך דין
מאת דיקלה ברנס
עורך דין

לא מחובר

biaxin

biaxin kk-vine.at

רשלנות רפואית סרטן השד / עו"ד דיקלה ברנס וד"ר אריה אבני (M.D.)

הבהרות רפואיות – ד"ר אריה אבני (M.D.)


סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי. אצלנו, אחת מכל שמונה נשים תחלה בסרטן השד במשך חייה. כ- 4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, עולים סיכויי הריפוי. גילוי / אבחון סרטן בשלב מוקדם פירושו הבראה ב- 90%. איתור המחלה בשלב התחלתי הינו המטרה העיקרית של בדיקות ממוגרפיה.


בשנים האחרונות ניכרת עליה במספר הנשים המחלימות מסרטן השד בזכות הגילוי המוקדם, שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות לביצוע בדיקות תקופתיות. אמנם מרבית הנשים הן המגלות את הגוש בשד, אך לרופא יש חלק נכבד באיתור ואבחון נכון של המחלה, שהרי אבחון שגוי יביא לקביעת אבחנה שאינה נכונה, המובילה לטיפול לא נכון, וטיפול מוטעה = התדרדרות והחמרה במצב החולה, וגרימת נזקים, לעיתים בלתי הפיכים.


בתביעות רשלנות רפואית בגין אבחון מאוחר של סרטן השד, אחת הטענות העיקריות היא פענוח שגוי של צילומי הממוגרפיה, המוביל לגילוי המחלה בשלב מאוחר, ומצמצם את סיכויי ההחלמה ממנה. לכן, על הרופא הסביר לבדוק באופן יסודי ומיידי את המתלוננת על "גוש" בשד ו/או על כאבים בו, ראשית באופן פיזי, חיצוני, ולאחר מכן הפנייתה לבדיקת ממוגרפיה דחופה. היות וכאמור הגילוי המוקדם הוא הגורם החשוב ביותר על מנת לרפא את החולה, יש להפנות את מלוא תשומת הלב לכל פרט שהוא בעניין ה"גוש" או הכאב, ולהיות קשוב לתלונותיה.


להלן דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו בגין אבחון מאוחר של סרטן השד:


בתביעת רשלנות רפואית שהוגשה בגין סרטן השד, נטען כי מספר שנים לאחר ניתוח לכריתת גוש בשד ימין של אישה בת 52, ולאחר שהיתה נתונה תחת מעקב אונקולוגי, נמצא גידול שחלתי מצד שמאל, עם פיזור גרורתי בחלל הבטן.


בתביעת רשלנות רפואית נוספת של סרטן השד, הגוש החשוד פורש על ידי רופאי התובעת כתקין. לא בוצעה ביופסיה. גם בדיקת הממוגרפיה פוענחה כתקינה. כשנתיים לאחר מכן התגלה גידול עם גרורת בבלוטת הלימפה. גילוי המחלה בשלב זה הביא להתפתחות המחלה והתפשטותה, צורך בקבלת טיפולי כימותרפיה, וגרוע מכל – פגיעה חמורה בסיכויי ההחלמה.


למרבה הצער, הכאב והסבל: במקרים אלה ואחרים, בגינם הוגשו תביעות רשלנות רפואית עקב אי-גילוי סרטן השד, היתה זו אבחנה ש"התפספסה" וגרמה להרס חיי המטופלות.


האמור לעיל אינו מהוות חוות דעת משפטית ו/או רפואית ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או רפואי.


גילוי נאות:

עו"ד דיקלה ברנס עוסקת בייצוג תובעות בתביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחון מחלת סרטן השד.

ד"ר אבני אריה הוא רופא עצמאי (כירורג, גסטרואנטרולוג) שאינו תלוי לפרנסתו באף קופת חולים, כך שהוא חופשי לסייע לכל נפגע ונפגעת רשלנות רפואית.


דוא"ל: baranesit@gmail.com 

 נייד: 054-4503003

רח' ויצמן 54 (קומה 1) כפר סבא 4424277

אתר: bblaw.ooil.co

תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל