פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד ורדית ירושלמי
עו"ד אמיר זבולון
עו"ד אייל שווגר
עו"ד שלי גרשט
עו"ד אבנר שטמר
מתמחה מאיה הדס
עו"ד עירית בלכר-גרוסמן
עו"ד ליאת פסטרנק-אלקיים
עו"ד אביבה חורי עו"ד ונוטריון
עו"ד אבי אדרי
 >>   >> 

מהי בדיקת אבהות?

(24/12/2012)
עדיאל  ברוך<br />עורך דין
מאת עדיאל ברוך
עורך דין

לא מחובר

בדיקת אבהות נועדה לגלות האם אדם כלשהו הוא האב של ילד אשר לטענת האם הוא האב. בדרך כלל תביעת אבהות מגיעה במהלך תביעה למזונות כאשר הגבר לא מוכן להכיר בבנו. הגבר יחוייב לעבור בדיקת אבהות רק בצו של בית משפט. גבר שעובר בדיקת אבהות והתוצאה חיובית יאלץ לשלם דמי מזונות עבור הילד. אם הגבר יסרב לעבור בדיקת אבהות אז בהתאם לסעיף 28חב לחוק מידע גנטי רשאי בית המשפט להסיק מסירובו של אדם להיבדק כל מסקנה הנראית לו מוצדקת בנסיבות העניין.

בדיקת אבהות (נקראית גם בדיקת רקמות) משמשת להוכחה או שלילה של קשר גנטי.  בדיקות אבהות מחויבות על פי חוק בצו של בית משפט לענייני משפחה. ללא צו זה קיים אסור לביצוע הבדיקה. רק לאחר קבלת הצו ניתן לקבוע תור לביצוע הבדיקה במעבדה. הבדיקה מתבצעת מדם הנלקח מהאם מהילד ומהגבר. ביום לקיחת הדם יש להביא תעודות מזהות וכן את הצו מבית המשפט.ניתן לבצע את הבדיקה אף לפני הלידה – ניתן לבצע בדיקת אבהות של העובר ממי השפיר, גם בדיקה זו מותנית בצו בית המשפט.

בבדיקת אבהות נבדקים סוגי דם, על סמך הבדיקות מאשרים או שוללים אם הגבר הוא אכן האב. מחצית מהתכונות הגנטיות של כל אדם מתקבלות מאביו הביולוגי ומחציתן השנייה מאמו הביולוגית. קיימת סודיות מוחלטת לגבי תוצאות בדיקות אילו והן נמסרות אך ורק לנבדקים עצמם ולבית המשפט.

רמת הדיוק של הבדיקה היא 99% והיא קבילה בבית משפט לעניין הכרעת האבהות. הבדיקה חסויה על פי החוק ותוצאותיה נשלחות אך ורק לבית המשפט אשר נתן את הצו בו הורה על ביצוע בדיקת אבהות.

כאשר ישנו חשש ממזרות  (ילד שנולד לאישה נשואה מגבר שאינו בעלה) בתי המשפט לא יתנו צו לבדיקת רקמות בדיקת אבהות וזאת מחשש כי הילד ממזר דבר שפוגע בטובתו. במקרים כאלה בית משפט לרוב יכריע כי הילד הוא של בעלה של האשה והוא זה שיצטרך לגדל ולטפל בו ואף לשלם עבורו מזונות במקרה גירושים גם אם הוא בטוח שהוא אינו אביו.

בדיקת אבהות בחו"ל – ניתן לבצע בדיקת רקמות בחו"ל, אך בדיקה זו הינה רק על מנת להשקיט את המצפון על מנת לוודא שהילד אכן שלך, כיוון שבדיקה זו אינה קבילה בבית המשפט ובית המשפט רשאי שלא לקבלה.

                                                  "פייטלוביץ - ברוך" משרד עורכי דין

 

משרד "פייטלוביץ-ברוך" מתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, עורכי הדין בעלי ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בערכאות משפטיות לרבות בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני.

 

במשרד עורכי דין "פייטלוביץ-ברוך" מאמינים כי יש להגדיר מטרות יחד עם הלקוח ולאחר מכן לבנות אסטרטגית גירושין המותאמת אישית לכל לקוח על מנת להשיג את המטרות שהוצבו, תוך הצעת מספר אלטרנטיבות יצירתיות ומקוריות וכן הבהרת הסיכויים והסיכונים.

המשרד דוגל בליווי משפטי החל מהיום הראשון ועד סיום כל ההליכים בתיק בנאמנות ובמקצועיות.

 

לייעוץ און ליין 24/7 ניתן להתקשר לטלפון 052-646-9603

 

וגם באתר www.divorceisrael.co.il

 
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל