פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד שילה אנקור
עו"ד מחמד דאוד
עו"ד רוזה קימיאגרוב
עו"ד עו"ד חן שטיין
עו"ד רונן סטי
עו"ד עמירם טפירו
עו"ד דורית ארבל
עו"ד שמעון אמיר
עו"ד רונן גריסרו
עו"ד ראובן נתאי
 >>   >> 

שלוש סיבות טובות למה לא לנהוג במהירות מופרזת

(23/10/2012)
גדעון שמש<br />אינטרנט
מאת גדעון שמש
אינטרנט

לא מחובר

מהירות מופרזת היא אחד הגורמים העיקריים לתאונות הדרכים בישראל. נניח שהחלטתם לצאת בלילה יחד עם כל החברים. אתם עומדים ברמזור, מחממים מנוע ומאחורה החברים שואגים לכם לתת גז. אתם נותנים את הלחיצה של חייכם על דוושת הגז ועפים קדימה יחד עם האוטו של ההורים. הפעם יכול להיות שיצאתם ללא פגע ובנס לא הרגתם אף אחד, אבל מה יהיה בפעם הבאה, או זו שאחריה? כשחוזרים על טעות פעם אחר פעם בסוף מישהו נפגע. גם אם עד עכשיו זלזלתם בהשלכות של מהירות מופרזת, תמשיכו לקרוא עוד קצת כדי להבין שרכב יכול להיות כלי מסוכן, ובמהירות מופרזת הסיכון מכפיל את עצמו פי כמה וכמה.

מהירות מופרזת – תחשבו פעמיים

שלילה מיידית

בין אם אתם ילדים ולקחתם את האוטו של ההורים לסיבוב או אם אתם מבוגרים בעלי רכב משלכם, הסתבכות עם מהירות מופרזת תפגע קודם כל בכם. החוק במדינת ישראל מתיר לשוטר שתופס נהג במהירות מופרזת לשלול לו מיידית את הרישיון. מלבד השלילה שיכולה לפגוע בכם בכל תחומי החיים, רשאי השוטר להחרים לכם את האוטו בו במקום. בין אם מדובר על הרכב של ההורים או רכב מטעם העבודה ההחרמה תשאיר אתכם תקועים על הכביש בתקווה שמישהו שנוסע במהירות סבירה יאסוף אתכם. אחרי הערב הנורא שיעבור עליכם, תהיו חייבים לשכור עורך דין תעבורה שיוכל לחלץ אתכם מהצרה אליה נקלעתם, בסך הכול כי רציתם לסחוט את דוושת הגז.

סיכון עצמי וסביבתי

מצבים של מהירות מופרזת, מרוצי מכוניות או נהיגה בשכרות מסכנים לא רק אתכם. תהיו חייבים לזכור שמלבד הסיכון להיפגע על ידי חפץ דומם כגון עמוד תאורה או מחסום בטון, ישנו סיכוי שתפגעו ברכב אחר. את ההחלטה לנהוג במהירות מופרזת אתם לוקחים בעצמכם, אך מה אשם הנהג הנפגע? הוא נסע במהירות המותרת ולא לקח שום סיכון על דעת עצמו. מהי הזכות שיש לכם לסכן אחרים שלא החליטו על כך בעצמם?

רגשות אשם

במידה והחלטתם לנהוג במהירות מופרזת ואכן פגעתם במישהו, דמיינו לעצמכם איך תצטרכו לחיות לכל אורך חייכם מעתה והלאה. בכל פעם בה תגיעו להסתכל על הפצוע, ולא משנה אם הוא יהיה בתהליך שיקום או בתרדמת, אתם תדעו שאתם אחראיים למצב בו הוא נמצא. רגשות האשם שתחוו במידה ומישהו יפגע כתוצאה מחוסר אחריות שלכם, הם לבדם אמורים להרחיק אתכם מדוושת הגז לצמיתות.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל