פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד דן צאום
עו"ד מיקי חובה
עו"ד דיקלה ברנס
עו"ד ירימי נתנאל
עו"ד קמילה בן ארוש
עו"ד גילה גולן
עו"ד אפרת עקל
עו"ד אבישי שמואלי
עו"ד רן אגוזי
עו"ד ברק פרידמן
 >>   >> 

ידועים בציבור - חלוקת רכוש

(01/11/2012)
עדיאל  ברוך<br />עורך דין
מאת עדיאל ברוך
עורך דין

לא מחובר

בני זוג נחשבים ידועים בציבור כאשר הם מחליטים לנהל משק בית משותף אך לא להתחתן. כאשר זוגות אלו יאלצו בעתיד לבצע חלוקת רכוש (מוות או פרידה) אזי העיקרון אשר לפיו תתבצע חלוקת רכוש במצב בו אין חוזה הסכם ממון אשר מגדיר בדיוק את אופן חלוקת הרכוש במצב של מוות או פרידה. יש לבחון קיומם בפועל, של שני תנאים מצטברים: בני הזוג ניהלו אורח חיים תקין ובני הזוג השקיעו "מאמץ משותף" לשמירה על תקינותו ופעילותו של משק הבית המשותף שלהם.

אין פרק זמן מינימאלי הדרוש ליצירת המעמד המשפטי של "ידועים בציבור". כל מקרה נבדק לגופו ולכן גם קשר של מספר חודשים בלבד יכול להספיק כדי שבני הזוג ייחשבו לידועים בציבור. חשיבות גדולה יש לעובדה האם הצדדים ניהלו משק בית משותף כידועים בציבור והתגוררו תחת קורת גג אחת.

קיום התנאים המצטברים מעיד על כך כי הצדדים בחרו לשתף בנכסים המשמשים אותם בחיי היום יום זה את זה.

העיקרון המנחה, בדיון בשאלת חלוקת הרכוש של בני זוג, ידועים בציבור, לפיו פועל בית המשפט במדינת ישראל בבואו לפסוק בתביעות רכוש, הוא כי בני זוג, אשר בחרו במודע שלא להינשא, לא היו בהכרח חפצים בחלוקת כל רכושם, גם אם חיו תחת קורת גג אחת במשך תקופה מסויימת וניהלו אורח חיים תקין.

לכן במקרה של מחלוקת בין הצדדים, יוטל נטל ההוכחה על קיומה של חזקה לשיתוף בנכסים שבמחלוקת, על הצד שמבקש לקבל זכויות בנכסיו של בן הזוג. הצד הטוען לשיתוף, צריך להוכיח, כי לבני הזוג היתה כוונה בהסכמה לשיתוף בנכס או בנכסים נשוא המחלוקת.

נטל ההוכחה הרובץ לפתחו של בן זוג ידוע בציבור כבד יותר מנטל ההוכחה הדרוש כאשר מדובר בזוג נשוי.

מצב הידועים בציבור בעניין הפנסיה – בן הזוג של בעל קרן הפנסיה זכאי לזכויות הפנסיה של בן זוגו עבור התקופה היחסית בה התגוררו יחדיו וניהלו משק בית משותף.                                                  "פייטלוביץ - ברוך" משרד עורכי דין

 

משרד "פייטלוביץ-ברוך" מתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, עורכי הדין בעלי ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בערכאות משפטיות לרבות בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני.

 

במשרד עורכי דין "פייטלוביץ-ברוך" מאמינים כי יש להגדיר מטרות יחד עם הלקוח ולאחר מכן לבנות אסטרטגית גירושין המותאמת אישית לכל לקוח על מנת להשיג את המטרות שהוצבו, תוך הצעת מספר אלטרנטיבות יצירתיות ומקוריות וכן הבהרת הסיכויים והסיכונים.

המשרד דוגל בליווי משפטי החל מהיום הראשון ועד סיום כל ההליכים בתיק בנאמנות ובמקצועיות.

 

לייעוץ און ליין 24/7 ניתן להתקשר לטלפון 052-646-9603

 

וגם באתר www.divorceisrael.co.il

 
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל