פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד בוריס פרלמן
עו"ד צבי רוזנטל
עו"ד אורטל שמואל
עו"ד טל גוטרמן
עו"ד גולן משעלי
עו"ד אביב גבע
עו"ד סאלח מרזוק
עו"ד מחמד דאוד
עו"ד שרף,אלקיים ושות' , משרד עורכי - דין
עו"ד הדר פלד-טל
 >>   >> 

עורך דין רשלנות רפואית

(07/02/2013)
גדעון שמש<br />אינטרנט
מאת גדעון שמש
אינטרנט

לא מחובר

הרפואה במדינת ישראל נחשבת לאחת הטובות בעולם. רוב המטופלים זוכים ליחס וטיפול הולמים כאשר הם פונים בבעיה כזו או אחרת אל הגורמים הרפואיים. עם זאת, לעיתים הליכים רפואיים, פשוטים ומורכבים כאחד, מסתיימים במפח נפש למטופל כתוצאה משגיאות של הצוות הרפואי. מדובר ברשלנות רפואית שיכולה להוביל לנכות, בעיות בריאותיות, וחלילה אף למוות. הציפייה כלפי הרופאים והצוות הרפואי אינה לשלמות, אלא לביצוע מיומן של ההליך הרפואי תחת תחום הידע שלהם.

סוגי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל מצב שהחלטתם על טיפול מסוים, שהתברר כשגוי על סמך חוות דעת מקצועית. זה יכול לקרות על כיסאו של רופא השיניים, כתוצאה מנטילת תרופה לא נכונה, על שולחן הניתוחים, בהריון, בלידה ובאיתור וגילוי מקדים של מחלות.

איך יודעים שמדובר ברשלנות רפואית?

אחרי שהגעתם למסקנה שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית, עליכם להוכיח שאכן כך הדבר. חשוב לבודד את המקרה ולא לקשר אותו לתופעת לוואי אישית שלכם לטיפול. חשוב לחבר את מה שנגרם לכם לטעות רפואית. בנוסף, עליכם להוכיח שנגרם לכם עוול וכתוצאה מכך נזק גופני או נפשי.

מה הצעד הבא שעושים אחרי שהבנו שחווינו רשלנות רפואית?

כאמור אם עברתם טיפול שגוי ונגרמו לכם נזקים, אתם יכולים לתבוע את הביטוח של הגורם הרפואי. הדרך הטובה ביותר היא להיעזר בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית. נדרש ידע, ניסיון ויכולת התנהלות מול גופים גדולים. לא בטוח שתוכלו לייצג את עצמכם ולדרוש את הסכומים המגיעים לכם, לכן רצוי וכדאי לשכור את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מיומן – אחד שילחם על זכויותיכם ויעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם.

עורך דין, רשלנות רפואית ומה שביניהם

בארץ לימודי משפטים והתמחות מסמיכים עורך דין. רשלנות רפואית היא תחום מיומנות בפני עצמו, השייך לנושא נזקי גוף. מי שמעוניין להיות עורך דין צריך ללמוד ארבע שנים במכללה או אוניברסיטה, לאחר מכן לעבור בהצלחה את מבחן לשכת עורכי הדין ולעבור התמחות. כאמור, עורך דין רשלנות רפואית לומד ארבע שנים משפטים, ולאחר מכן הוא מתמחה בתחום של נזקי גוף. לאחר ההתמחות הוא מתחיל לעבוד בתחום וצובר עם הזמן עוד ועוד ניסיון. התחום הזה הוא מורכב ומצריך הבנה וידע גם בתחום המשפט וגם בתחום הרפואה.

הטיפול בפנייתכם על ידי עורך דין רשלנות רפואית

אחרי שפניתם אל עורך הדין וערכתם איתו התייעצות משפטית לגבי מצבכם, הוא יפענח את המצב ויבין אם מדובר ברשלנות רפואית או לא. לאחר מכן, הוא יפנה אתכם אל רופא מומחה בתחום פגיעתכם. הרופא בעל הניסיון והידע, יוכל לבחון את הרשלנות מהזווית הרפואית ויוכיח אותה מבחינה רפואית. המלצתו של הרופא תהווה בסיס מקצועי לעורך הדין לדעת אם כדאי להגיש תביעה או לא. במידה והוא יחליט שיש מקום לתביעה, הוא יכין עבורכם כתב תביעה עם כל המסמכים האמורים ואז יגיש אותה לבית המשפט. כדאי שתדעו, הייעוץ המקצועי יעריך בדרך הטובה ביותר את סיכוייכם לזכות בתביעה וימנע מכם בזבוז של זמן וכסף. עורך דין מתחום הרשלנות הרפואית יעזור לכם לעבור בצורה הטובה והרגועה ביותר את הליך המשפט.

הפיצויים בעקבות הרשלנות הרפואית

הפיצויים הכספיים נועדו לפצות את מי שנפגע מרשלנות רפואית. הפגיעה יכולה להיות אבדן כושר עבודה, הוצאות כלכליות כבדות על הליכים רפואיים, הזדקקות לעזרה חיצונית ועוד. יש מקרים שניתן לכמת את סכום הפיצויים ויש מקרים יותר מסובכים. עורך דין רשלנות רפואית יעזור לכם, לפי תביעות קודמות, להעריך את סכום הפיצויים עבור הכאב והסבל.




תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל