פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אלדר אדטו
עו"ד מלכא ושות' משרד עורכי דין
עו"ד נמרוד טאובר
עו"ד ישראל מ. ילון
עו"ד אתי בן ניסים
עו"ד משה ישראל
עו"ד שולמית קהלת-אורן
עו"ד אפרת אומיאל פדידה
עו"ד אילן צדק
עו"ד א. ניקולא פולק
 >>   >> 

למה כדאי וצריך צוואה?.

(02/12/2012)
יוכי מנקדי<br />עורך דין
מאת יוכי מנקדי
עורך דין

לא מחובר

למה כדאי וצריך צוואה ?

            מאת: יוכבד מנקדי, עו"ד ומגשרת

 

מעשה שהיה כך היה:

מדובר היה בבעל ואישה אשר חיו באהבה ואושר ולהם 4 ילדים כולם קטינים.  בבעלותם מכונית  ודירה מרווחת.  בני הזוג עבדו במקום עבודה מסודר והשתכרו יפה.  לפתע באמצע החיים  לאחר כ- 15 שנות נישואים יפים ומאושרים, חלתה האישה במחלת הסרטן ולאחר מספר חודשים נפטרה.

 

הבעל נותר עם 4 יתומים קטנים ולא מצא את נפשו. משפחתה של האישה סייעו לבעל בטיפול בילדים,  על מנת שיוכל להמשיך את שגרת חייו, לצאת לעבוד ולהמשיך לפרנס את ילדיו.

 

לאחר זמן קצר הכיר הבעל, בחורה גרושה +ילד קטין, התאהב בה, החל לצאת לבלות  ובהדרגה הכניס אותה לביתו.

 

מדי פעם הזמין אותה אליו לשבתות, והיא הפגינה כלפי ילדיו חום ואהבה, רכשה את  אמונם של הילדים בדברי נועם ורכות, דאגה להם עד שעברה להתגורר עימם.

 

הבעל חשב שהחיים יתנהלו על מי מנוחות וכי האישה אותה הכניס הביתה תאהב את ילדיו באמת .

 

לא חלפו מספר שבועות מאז שנכנסה אותה אישה לבית, החלה היא להשליט סדר משלה  ולהנהיג בבית משטר חדש. כמו"כ קבעה כי פעמיים בשבוע היא ובן זוגה ( האב האלמן) יוצאים לבלות והילדים מספיק גדולים בכדי להישאר לבד.

 

הילדים הבחינו כי בהתנהגות אביהם חל שינוי. האב לא שעה למצוקת ילדיו ולתלונותיהם ובכל דבר ועניין הצדיק את חברתו החדשה . הילדים האומללים חשו ניכור, ריחוק ונותרו ללא אוזן קשבת והדבר ניכר במצבם הנפשי שהתדרדר.

 

מצבם של הילדים נודע למשפחת האם שנפטרה והילדים ביקשו לעבור להתגורר עם הסבא והסבתא אשר גרים בסמיכות  לדודות (לאחיות האם.) ובהזדמנות זו  כשהדירה פנויה, בחר האב למכור את דירת המגורים על מנת למסד ולהדק את הקשר עם אהובתו וביחד יוכלו לרכוש דירה ויעברו למקום אחר.

 

המצב המשפטי:

 

האם  שנפטרה,  לא הותירה צוואה ולכן על פי החוק הבעל יורש מחצית מזכויותיה. ולכן, ממכירת דירת המגורים קיבל הבעל  75% ואילו הילדים נותרו עם 25% .

מיותר לציין, כי במידה והאם הייתה עורכת צוואה מצבם של הילדים היה אחרת.

 

באותה עת, משפחתה של האם שהינם אנשים פשוטים וטובים (ללא כל הבנה ו/או ניסיון משפטי) היו בתוך שנת האבל, עסוקים בטיפול בארבעת הילדים התאומים, לא ידעו שמדובר בתוצאה מרחיקה לכת

 

בסופו של דבר, המשפחה התפרקה. האב נישא לאהובתו, חי איתה ועם בנה, ובחר (ואולי נאלץ) לנתק הקשר עם ילדיו בעקבות "תרומתה האדיבה " של רעייתו החדשה.

 

אין ספק שמדובר במקרה קשה ועצוב. האב אשר לא יכול היה לסבול את תחושת הבדידות, מצא עצמו מהר מאוד  נסחף  ונשאב לתוך אהבה חדשה מבלי לשים לב למצבם של ילדיו היתומים שנותרו ללא אהבת אם וגם ללא אהבת אב..

 

במקרה שכזה, יעוץ עם עו"ד  העוסק בדיני משפחה  ללא ספק היה מאפשר את הבטחת מדורם של הילדים  ושמירת זכויות נוספות המגיע  להם על פי דין בהתאם לכלים העומדים לרשותם במסגרת החוק. 

 

אין מדובר בסיפור מתוך האגדות, זהו סיפור אמיתי ומצער והחכם עיניו בראשו....                                      

 

הכותבת הינה עו"ד העוסקת בתחום דיני  המשפחה

      ** אין להתייחס לאמור כאל תחליף לייעוץ משפטי**
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל