פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד שיר וינברג
עו"ד אייל אשכנזי
עו"ד מעין נוטמן
מתמחה עדנה אגמי
עו"ד רון הדר
עו"ד ישגב אבידר
עו"ד ניר שלום
עו"ד איתן ראובני
עו"ד ויצמן, מנחם ושות' משרד עורכי דין
עו"ד עומרי גמליאל
 >>   >> 

נפגעתי בעקבות רשלנות, למי עליי לפנות?

(10/03/2015)
עינת ס<br />מתמחה
מאת עינת ס
מתמחה

לא מחובר

אם גם אתם או יקירכם סבורים כי נפגעתם גופנית או נפשית בעקבות רשלנות רפואית, הכתובת הנכונה תהיה עורך דין המומחה בתביעות רשלנות רפואית.


מתי הדבר נחשב לרשלנות רפואית?

חשוב לדעת כי לא כל טעות רפואית נחשבת כרשלנות רפואית ולא כל עורך דין יכול להתמודד עם תיקי תביעה הקשורים אל רשלנות. בבית המשפט אמנם יוחלט האם אכן מדובר על מקרה של רשלנות אך עורך דין בעל ניסיון בתיקים אלו יוכל לומר לכם את דעתו המשפטית והאם אכן משתלם לכם לבזבז שעות יקרות וסכומי כסף לא קטנים על מנת לתבוע את אותו מוסד, רופא או צוות רפואי. בסופו של דבר הקביעה באם אירע מקרה של רשלנות מבוססת על שני מבחנים:

  • הרופא הסביר- כאן נבדק שיקול דעתו של הרופא. דהיינו, האם הוא פעל מתוך ידע והיגיון רפואי בכל הקשור אל הבעיה של החולה. חשוב לדעת כי פעמים בית המשפט מגיע למסקנה כי הרופא אכן טעה באבחון שלו או בדרך הפעולה בה נקט אך נראה כי הוא פעל בצורה זו מתוך שיקולים הגיוניים ואז דבר זה אינו יכול להיחשב כמקרה של רשלנות בתחום הרפואי.
  • הקשר הסיבתי- כאן מדובר על מבחן אשר יעשה רק אם הרופא "נכשל" במבחן הראשון, דהיינו התרשל. כאן בית המשפט יבדוק האם ההתרשלות היא זו שהביאה לתוצאה העגומה, קרי, לנזק. אם המסקנה תהיה חיובית, בית המשפט יקבע פיצויים לאדם שתבע.

האם אתם מוכנים לתהליך זה?


אם החלטתם כי אתם מוכנים לתהליך ארוך אשר יגבה מכם שעות רבות, כוחות נפשיים, הוצאות כספיות והשכרת שירותיו של עורך דין אשר ינחה את התהליך המורכב, הגיע הזמן ליישם בשלבים את הדברים הבאים:

  • פנייה אל עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות רפואית- איש מקצוע זה יקשיב לסיפור שלכם ויבחן כל ראיה שתביאו לו. לאחר בחינה מדוקדקת הוא יאמר לכם האם לפי דעתי יש לכם כאן מקרה לתביעה או שמוטב שתניחו לעניין. אם החלטתם להמשיך תזדקקו לאיש מקצוע זה אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך וייצג אתכם בבית המשפט.
  • איסוף חומרים- השלב הבא יהיה לאסוף את כל החומרים בדבר אותו טיפול, רופא, תהליך רפואי. כל דבר אשר קשור למקרה שלכם ויכול לעזור בו. המטרה כאן היא בניית תיק.
  • רופא מומחה- עם כל הנתונים העורך דין שלכם (לאחר שתחתמו לו על ייפוי כח) ייגש אל רופא מומחה אשר יבחן את החומרים ויספק חוות דעת אשר תשמש בבית המשפט, מול חברת הביטוח וכל גורם אחר בפניו מעוניינים להעלות את כל הקשור אל התביעה.
  • התביעה- השלב הבא והסופי יהיה ניסוח של התביעה על ידי עורך הדין שלכם והגשת התביעה לבית המשפט. השלב הבא יהיה תחילת המשפט בעניין.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל