פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד יניב בסט
עו"ד מלכא ושות' משרד עורכי דין
עו"ד עומרי גמליאל
עו"ד מאיר עומר
עו"ד דורית ארבל
עו"ד אסף כהן
עו"ד אמנון גולן
עו"ד יהודה טיטלבוים
עו"ד אורלי אלוף
עו"ד משה ירמיהו
 >>   >> 

רשלנות רפואית בלידה

(17/03/2013)
גדעון שמש<br />אינטרנט
מאת גדעון שמש
אינטרנט

לא מחובר

רשלנות רפואית היא עניין כאוב ורציני. כל אחד שנזקק לשירותיו של רופא או לטיפול רפואי מכל סוג שהוא, עלול ליפול קורבן לרשלנות רפואית מסוגים רבים. אחד הסוגים הקשים ביותר של רשלנות ברפואה הוא רשלנות רפואית בלידה. רשלנות רפואית מסוג זה יכולה להתרחש לא רק בלידה עצמה. למעשה, מקרים של רשלנות רפואית שקשורה ללידה, יכולים להתרחש, ככל שזה ישמע מפתיע, גם ללא לידה כלל.


תחת הכותרת של רשלנות רפואית בלידה, ניתן לכלול גם טיפולי הפריה, מעקב רשלני אחר התפתחות ההיריון, חוסר תשומת לב לסימנים חשובים שיכולים להתריע על בעיות שונות ועוד. מובן מאליו שרשלנות רפואית בלידה יכולה להתרחש גם סמוך ללידה עצמה וגם במהלכה. החלטה לקיים ניתוח קיסרי, לידה בוואקום, וכיוצא בהם, יכולים להיות נכונים או שגויים. נקיטת אמצעים בלתי סבירים, התעלמות מסימני מצוקה או אזהרה, תלונות שלא זכו להתייחסות מתאימה, או התנהגות רפואית שלא על פי הפרוצדורות המקובלות, כולם יכולים להצביע על קיומה של רשלנות רפואית שיכולה הייתה להימנע.


חשד לרשלנות


נשים, זוגות, או בני משפחה, עשויים לחשוד בקיומה של רשלנות רפואית, גם כאשר אין לכך בסיס מוצק במציאות. הרפואה, ותהיה זו המשוכללת ביותר והמודרנית ביותר שבנמצא, כרוכה גם בכישלונות, גם בחוסר הצלחות ולפעמים בשיקול דעת סביר שבדיעבד לא הוכיח את עצמו. מכיוון שלאדם הממוצע, מן היישוב, אין את הכלים להעריך האם טיפול היה כרוך ברשלנות רפואית, הרי שבחינת חשד לרשלנות רפואית וההתמודדות איתה, הם עניינים למקצוענים.


שמירה של מסמכים רפואיים היא עניין חשוב ללא כל קשר לרשלנות רפואית בלידה, ולרשלנות רפואית בכלל. אף פעם אי אפשר לדעת מתי יעלה צורך לעיין בהיסטוריה רפואית. לעיתים הרופאים עצמם ימליצו או יורו לשמור על מסמכים רפואיים שונים כגון צילומים, חוות דעת, וכדומה. לאור העומס הרב שמוטל על כתפי הרופאים לעיתים הם לא מדגישים את חשיבות השמירה של תיעוד רפואי בידי המטופל.


מכיוון שכאן אנו עוסקים ברשלנות רפואית בלידה, נדגיש שבדיקה אודות קיום רשלנות רפואית כזאת קלה הרבה יותר כאשר ניתן להיעזר במסמכים רפואיים שונים.


מלבד מסמכים רפואיים ישנים, בחינה של רשלנות רפואית נעזרת בקבלת דעת רפואיות ומשפטיות. שאלת הרשלנות איננה קלת משקל ולא תמיד התשובה היא חד משמעית. הקו המפריד בין שיקול דעת לגיטימי לבין טעות בשיקול דעת עשוי להיות מעורפל. אבל, למרות זאת, חייבת להינתן התייחסות רצינית לכל שאלה של רשלנות רפואית באשר היא.


עיסוק בשאלה של קיומה או אי קיומה של רשלנות, מועיל הן למערכת הרפואית, שנאלצת להתייחס ברצינות לכשלים, והן למי שנפגע בשל רשלנות שכזאת. תביעת רשלנות שנמצאה מוצדקת יכולה לזכות את הנפגעים בפיצוי כספי, שנועד לכסות הוצאות רפואיות, אובדן ימי עבודה, והוצאות נוספות שנגרמו בשל הפעולה או הפעולות הרשלניות.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל