פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אבי אדרי
עו"ד אשר אביטן
עו"ד מלכא ושות' משרד עורכי דין
עו"ד פארס כבהה
עו"ד ירון חנין
עו"ד יבגני קופפר
עו"ד בנימין בן נתן
עו"ד נטע כהן-סלמן
עו"ד אבי נוב
עו"ד כרמית תירם
 >>   >> 

עורכת הדין אלינור ליבוביץ - על המגמה המתפשטת לפרק את התא המשפחתי ולהתגרש

(01/09/2013)
אלינור  ליבוביץ<br />עורך דין
מאת אלינור ליבוביץ
עורך דין

לא מחובר

אחוזי הגירושין ההולכים וגדלים משנה לשנה – מחזקים את התחושה כי המסגרת המשפחתית פשטה את הרגל, וכי לזוגיות יש תאריך פקיעה, כמו למוצר שרוכשים בסופר מרקט.  אנו במשרד אלינור ליבוביץ, העוסק בדיני משפחה גישור וגירושין, מאמינים כי בחלק מן המקרים לפחות – ניתן היה לשקם את התא המשפחתי ולא להתגרש. לגבי חלק אחר של הזוגות – אין מוצא אחר ועדיף להתגרש מאשר לחיות באומללות ובתחושה שהחיים חולפים על פנינו ואנו מפספסים אותם.

הסטטיסטיקה קובעת כי קרוב ל-11 אלף זוגות התגרשו ב-2012 בבתי הדין הרבניים ברחבי הארץ. נתון זה מצביע על  עלייה של כ-5% בממוצע ארצי. ת"א, החילונית והנהנתנית, בעלת אורח החיים הדינמי, הינה בראש הטבלה של אחוז המתגרשים, והדבר אינו מפתיע. בני ברק במרכז הטבלה (נתון מפתיע נוכח היותה עיר דתית חרדית שבה אמור להיות אחוז מתגרשים נמוך ביותר, אך נראה שגם אצל הדתיים התא המשפחתי שהיה ערך מקודש ירד משהו מגדולתו ועל מה שאפשר היה להבליג בעבר כמו בעל מכה או לא מפרנס – אין כל רצון להבליג יותר).

עפולה בתחתית הרשימה עם מספר המתגרשים הנמוך ביותר בגבולות הארץ.  זהו אחוז המתגרשים בבתי הדין הרבניים אך אין הוא מעיד על אחוז האנשים המצויים בהליכים אלא רק על אלו שסיימו את התהליך.  נתונים אלו אינם משקפים את מספר התיקים המתנהלים בבית המשפט לענייני משפחה, אלא רק את הנתונים של אנשים שהגיעו לסיום ההליך המשפטי וסיימו את התהליך הקשה והכואב בגט סופי.

עו"ד אלינור ליבוביץ, עורכת דין העוסקת בדיני משפחה גירושין וגישור, מעל 26 שנים – מאמינה – ופועלת על פי תפיסה זו - כי האצבע קלה על ההדק, וכי אנשים נוטים לפרק משפחה, בשל דברים שאינם כה משמעותיים וכבדי משקל, מתוך אמונה שאת האושר ימצאו מחוץ למסגרת המשפטית.

תקווה זו לא תמיד מתגשמת ולעיתים אנשים מוצאים עצמם בודדים ולא שמחים, והדשא של השכן שנראה ירוק יותר – לא באמת תמיד ירוק יותר.

אלינור ליבוביץ, כמי שמתמחה בנושאי הדין האישי והמשפחתי סבורה כי בטרם מפרקים את המשפחה וכל אחד הולך לדרכו, יש צורך לעשות כל מאמץ כדי למנוע את פירוק המשפחה וכדי לשמור על המסגרת.

אין כוונת עורכת הדין אלינור ליבוביץ, כי אנשים אומללים שאינם רואים את האושר בנישואין צריכים להמשיך ולהיות עצובים, מרירים או חסרי תקווה ולנהל את חייהם מתוך אדישות או יאוש.  לא זו הכוונה. כוונת עו"ד אלינור ליבוביץ היא כי צריך לעבור טיפולים זוגיים, לעבור אימונים אישיים, ולעשות עבודה עצמית, ורק אם עוברים תהליכים אלו, ועדיין הזוגיות מאמללת ואינה משביעת רצון ואנשים אינם חיים באושר למרות שעשו מאמצים להשתנות ולשנות – רק לאחר שכלו כל הקיצין ורק לאחר שנעשו כל המאמצים – רק אז באמת צריך לקום ולעשות מעשה ולהתגרש.

מי שגמר אומר להתגרש ומבין שאין דרך לאחות את הקרע יכול לפנות או לגישור או להליכים משפטיים.  כדי לקבל החלטה נכונה ונבונה, כלכלית ואישית, יש צורך להיוועץ בעורך דין מומחה לדיני משפחה- על מנת לבחון מהי הדרך הנכונה לנקוט בה.

אנו במשרד עורכי הדין של אלינור ליבוביץ, ממליצים על ניהול משא ומתן או על גישור על מנת לסיים את פרק הנישואין בצורה יפה ותרבותית ולהמעיט בהוצאות כספיות, ובמשאבים נפשיים.

יחד עם זאת כשאין אפשרות לסיים את הזוגיות בצורה של הסכם ו/או גישור – אנו במשרד עו"ד אלינור ליבוביץ, נעשה כל שניתן על מנת לעמוד על זכויות הלקוח ועל מנת למקסם את הרכוש שיקבל ולשמור על האינטרסים שלו.  במקרה כזה ה"מלחמה" תהא ללא פשרות ובמקסימום האמצעים העומדים לרשות הלקוח לצורך השגת ההישגים המקסימליים שאפשר להשיג.

במספר מקרים שלחה עו"ד אלינור ליבוביץ, זוגות שפנו אליה לגישור, ליעוץ זוגי, בבחינת המוצא האחרון לפני הגירושין.  בחלק מן המקרים היעוץ הזוגי והטיפול המשפחתי עלה יפה, והנישואין עלו על דרך המלך, אך במקרים אחרים ככל הנראה פנו הזוגות לתיקון הנישואין בשלב מאוחר מידי – ולא ניתן היה להציל את הנישואין.

אנו במשרד עורכי הדין אלינור ליבוביץ – מאמינים שיש צורך לעשות כל שלאל ידינו כדי לבחון האם הנישואין הם ברי תיקון אם לאו, ואם שום טיפול אינו יכול לסייע ובני הזוג או מי מהם אומללים – יש להתגרש בדרך המהירה והפשוטה ביותר, באמצעות גישור.  יחד עם זאת אם במסגרת הגישור יש נסיון להוציא את אחד מהצדדים כשידיו על ראשו, נקי מנכסים ומאמצעים כספיים – יש להיאבק בכל האמצעים החוקיים והלגיטימיים על זכויות הלקוח.

כאמור, הדו"ח על סיכום פעילותם של בתי הדין הרבניים בשנת 2012, חושף עלייה בשיעור הגירושים במדינת ישראל.

בהתאם לנתונים המוצגים בדו"ח, נראה כי בשנים האחרונות נמשכת מגמת העלייה במספר הזוגות המתגרשים במדינת ישראל. בשנת 2010 התגרשו בישראל 9,640 זוגות, ואילו בשנת 2012 עומדים הנתונים על 10,964 – כאשר בשנה החולפת רשם הגרף עליה של כ-5% במספר המתגרשים והמתגרשות הישראלים.

נתוני הטבלה חושפים עוד, כי שיעור הגירושים אינו מושפע בהכרח מרמתם הדתית של בני הזוג. כך למשל בני ברק שהינה עיר דתית חרדית, הממוקמת במרכז הטבלה, עוקפת בכמות המתגרשים ערים חילוניות קלאסיות דוגמת גבעתיים או רמת השרון, הממוקמות בתחתית טבלת המתגרשים מבין בערי ישראל.

על פי הדו"ח, תל אביב עדיין שומרת על מקומה בראש הטבלה עם מספר המתגרשים הגבוה מבין ערי ישראל (711 זוגות). כשבמקום השני, אך בהפרש זעום בלבד, ניצבת הבירה, ירושלים, עם 705 זוגות, כאשר יש להביא בחשבון שגם בירושלים יש לא מעט דתיים וחרדים החיים בה ואשר מתגרשים.

אבל – יחד עם זאת – מאחר וכיום האצבע קלה על ההדק – יש לבחון עוד אפשרויות לפני שמפרקים את החבילה, וזוהי תפיסת העולם המנחה את משרדה של עורכת הדין אלינור ליבוביץ.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל