פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד 0.0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אלי רגב
עו"ד דוד פייל
עו"ד תומר חיל
עו"ד קרן פרידמן
עו"ד רפי שדמי
עו"ד שחר רוטקופף
עו"ד סיון אדרי
עו"ד גילה גולן
עו"ד נעם מאור
עו"ד יעקב / קובי בן צבי
 >>   >> 

פרוטוקול מדריד - כל מה שצריך לדעת

(09/09/2013)
רוני אילן<br />עורך דין
מאת רוני אילן
עורך דין

לא מחובר

"חברות שונות, ולעתים גם אנשים פרטיים, נוהגים להשתמש בסימן מיוחד, על מנת לסמן את מוצריהם או השירותים השונים, שאותם הם מציעים. סימון זה יכול להיות סמל גרפי כלשהו, לוגו, איור או שילוב ביניהם. כל זאת נכון ותקף למדינה שבה נמצאים. אולם, אם מעוניינים לרשום סימני מסחר מחוץ למדינה, יש להגיש בקשה הודות להסדר מיוחד הנקרא "פרוטוקול מדריד".

חשיבותו של הסדר זה

בספטמבר 2010 הצטרפה ישראל להסדר מיוחד, הסדר בינלאומי מול מדינות נוספות, בשם "פרוטוקול מדריד". במסגרת הסדר זה יכולות חברות ישראליות להגיש בקשה לסימני מסחר בכל העולם וכל זאת בעלות מופחתת מאוד, בהשוואה לעבר.

הסדר מיוחד זה מאפשר לזכות בסימון בינלאומי, התקף במדינות החברות בו, אך הוא מצריך מהמבקש אותו להיות אזרח או תושב ישראל או, לכל הפחות, בעל פעילות עסקית כלשהי בתוך גבולות הארץ. מדובר בהישג משמעותי ובהזדמנות לקחת חלק בשווקים בינלאומיים וכמובן גם לשמור על זכויות יוצרים. לצד כל זה, מדובר בחיסכון משמעותי, שכן עד להסדר זה, הנושא היה כרוך בעלויות כספיות גבוהות מאוד.

כיצד הדבר נעשה?

את הבקשה לרישום הבינלאומי, במסגרת "פרוטוקול מדריד" יש להגיש בשלב הראשון במדינת המקור. פעולה זו נעשית בעזרתו של עורך דין האחראי על הטיפול בכך. בהנחה שמבקש הבקשה עומד בכל התנאים הנדרשים, ניתן להגיש בקשה בינלאומית, הנסמכת על הבקשה הראשונה שהוגשה. בקשה זו נבחנת על ידי רשם סימני המסחר במדינת המקור ולאחר שנמצא כי עמדה בכל הקריטריונים הנדרשים, היא נשלחת אל ארגון WIPO, שהינו האחראי על ניהול "פרוטוקול מדריד".

ארגון זה, לצד כל המדינות החברות בהסדר, בוחן את הבקשה ורק לאחר שאושרה, רושם את הסימן המבוקש. עבור רישום זה, על מגיש הבקשה לשלם אגרה בסיסית בגובה של 653 פרנק שוויצרי עבור סימון בשחור לבן, או 903 פרנק שוויצרי עבור סימון בצבע. בנוסף, עליו לשלם אגרות נוספות, הנקבעות במדינות הרלוונטיות, אליהן מתייחסת הבקשה.

ההליך עצמו, כשנעשה בסיועו של עורך דין המתמחה בכך, איננו אורך זמן רב והוא דרך ליהנות מהסימון הנדרש באופן חוקי ובינלאומי.

כל האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי – בכל מקרה פרטני יש לפנות לעו"ד לקבלת ייעוץ משפטי מתאים.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל