פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אלי מלכה
עו"ד שדלצקי-מרידור עו"ד תעבורה
עו"ד אמיר זבולון
עו"ד סיון אדרי
עו"ד שלי בורנשטיין
עו"ד סופי לוין
עו"ד שמעון בר לב
עו"ד שילה אנקור
עו"ד עמר ח'מרה
עו"ד אוריאל גולדברג
 >>   >> 

עורך דין רוני אילן - ייצוג נתבעים בדיני לשון הרע

(07/10/2013)
רוני אילן<br />עורך דין
מאת רוני אילן
עורך דין

לא מחובר


בעידן האינטרנט שבו אנו חיים, המרדף הבלתי פוסק אחרי הכותרות מושכות הקוראים הופך למנת חלקה של התקשורת המסורתית והווירטואלית כאחד. מצב זה, הופך את הפרסומים שיש בהם כדי לשון הרע לדבר שבשגרה. אם נפגעתם מפרסום שיש בו לשון הרע.


נוכח העובדה שלא תמיד ניתן לאמוד את היקפו של הנזק הטמון בפרסום שיש בו בבחינת לשון הרע, קובע החוק הישראלי כי במקביל למנגנון הפיצוי התלוי בנזק שנגרם לתובע, הרי שהנתבע רשאי לתבוע פיצוי סטטוטורי ללא הוכחת נזק. במקרה דנן, מתחלקים סכומי הפיצוי המקסימליים לשניים: אם מדובר בפיצוי ללא הוכחת נזק ללא כוונה לפגוע, הסכום המקסימלי לפיצוי יעמוד על 50,000 ש"ח. מנגד, אם הייתה בפרסום כוונה לפגוע, סכום הפיצוי המקסימלי יעמוד על 100,000 ש"ח.

ייצוג נתבעים

לחילופין, אם מצאתם את עצמכם בצד הנתבע בתביעת לשון הרע, נעמיד לרשותכם את כל המשאבים העומדים לרשותנו וזאת על מנת להוכיח לבית המשפט כי הפרסום הרלוונטי אינו בגדר לשון הרע.
מלבד ההגנות שנכללות ברשימת הפרסומים המותרים (סעיף 13 לחוק לשון הרע) דוגמת אמירות שנאמרו על ידי חברי כנסת ו/או שרים, קובע החוק מספר הגנות נוספות שבהן יכול לעושת שימוש נתבע בתביעת לשון הרע – הגנת אמת בפרסום והגנת תום הלב. הגנת אמת בפרסום גורסת כי הנתבע יזכה להגנה אם הדבר שפורסם היה אמת – וזאת כל עוד היה בפרסום עניין ציבורי. בה בעת, הגנת תום הלב, כשמה כן היא, גורסת כי נתבע בתיק לשון הרע יהיה חסין מתשלום פיצויים אם עשה זאת שלא בכוונת זדון וזאת בהתאם לסייגים המופיעים בסעיף 15 לחוק.
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל