פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד תומר חיל
עו"ד גלית פרלדיק
עו"ד סרג' טוניק
עו"ד ראובן נתאי
עו"ד ki ki
עו"ד משה קלברינו
עו"ד עוזי חריזי
עו"ד עורך דין צבאי דנה נוף
עו"ד שלי בורנשטיין
עו"ד אייל אשכנזי
 >>   >> 

עורך דין יוסי כהן - האם יזמים ייחשבו שותפים בחברה?

(10/02/2014)
יוסי כהן<br />עורך דין
מאת יוסי כהן
עורך דין

לא מחובר


על-פי סעיף 1(א) לפקודת השותפויות, קשרים שבין חברי תאגיד שהואגד מכוח דין אחר, כגון בעלי מניות בחברה, אינם נחשבים כשותפות. הוראה מפורשת זו נועדה למנוע את תחולת פקודת השותפויות על חברי תאגיד אחר, כגון חברה או עמותה.

אולם, יזמי חברה עשויים אף הם להיחשב לשותפים, ובלבד שמדובר ביזמים מקצועיים ושמטרת היזמוּת היא הפקת רווח. לשון אחר, יזמים שהקימו חברה כמסגרת משפטית לפעולות שברצונם לבצע באמצעותה, לא ייחשבו לשותפים, שכן הם אינם מנהלים עסק לשם הפקת רווח אלא מכינים את התשתית הארגונית-פיננסית לשם ניהולו של עסק במסגרת חברה.

זאת ועוד, במקרים שבהם ביצעו יזמים עסקאות שונות במסגרת הכנת התשתית לחברה אך החברה לא הוקמה לבסוף מכל סיבה שהיא, תחולנה עליהם הוראות פקודת השותפויות בכל הקשור לחובותיהם וזכויותיהם, מכוח הלכות "מעין שותפות".ברם, יזמים מקצועיים, המוצאים את פרנסתם בייזום ובהקמת חברות בעבור אחרים, ייחשבו כשותפים אם היקף פעילותם מתרחב כדי ניהול "עסק".



עורך דין יוסי כהן הוא הבעלים של משרד עורכי דין. דוקטור יוסי כהן פועל בתחומי המשפט המסחרי, דיני חברות וליטיגציה משנת 1986.
צרו קשר:
רח' קלישר 17, בית גי - אה, תל אביב 65257
טל': 5168484 - 03  |  פקס: 5166066 - 03
דוא"ל:cohhen2@zahav.net.il


תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל