פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד אורי נוה
עו"ד ירון חנין
עו"ד אבי נוב
עו"ד קמילה בן ארוש
עו"ד אורי ארבל
עו"ד קרן לי
עו"ד חזקיהו חנימוב טו"ר
עו"ד עימאד חדאד
עו"ד יעל פרי
עו"ד דוד אמסלם
 >>   >> 

על דיני גניבת תכשיטים וביטוח "כל הסיכונים" עבורם

(17/08/2016)
ירון לביא<br />סטודנט למשפטים
מאת ירון לביא
סטודנט למשפטים

לא מחובר

כמעט כל אחד ואחת מאיתנו מחזיק בביתו תכשיט אחד לפחות בעל ערך גבוה, בין אם מדובר בערך רגשי (דוגמת תכשיטים המועברים בתוך המשפחה מדור לדור), ובין אם מדובר בתכשיט בעל שווי כספי גבוה. בשורות הבאות ננסה לעשות סדר בכל קשור לסיוט הכי גדול שלכם: גניבת תכשיטי היוקרה ובעלי הערך מביתכם! 


על פניו, אחת הדרכים להגן על פריטי היוקרה הנמצאים בביתכם היא באמצעות רכישת פוליסת ביטוח דירה המורכבת מסעיפי ביטוח מבנה וביטוח תכולה, אך הבעיה עם פוליסה מסוג זה מתחילה כאשר אתם "יורדים" לפרטי הפוליסה ומבחינים כי בחלק גדול מהמקרים הפוליסה איננה מכסה פיצוי בגין גניבת תכשיטים יקרי ערך. ברוב המקרים, פוליסת הדירה הבסיסית מעמידה לרשותכם פיצוי בגובה של 10% מסכום הביטוח עבור כלל התכשיטים הנמצאים בביתכם ועד 2% עבור תכשיט אחד. חברות הביטוח אשר הפקידו לזהות את הצורך הביטוחי בגין גניבת תכשיטים, מעמידות לרשותכם מה שמכונה בשפה המקצועית ביטוח "כל הסיכונים". במידה ואתם עומדים לרכוש סוג זה של ביטוח הפקידו לבחון מהם תנאי הפוליסה ומהם התנאים המקדימים מטעם חברת הביטוח למתן פיצוי במקרה ביטוחי (חלק מחברות הביטוח נוהגות לחייב את בעלי הדירה בהתקנת כספות, מערכות נעילה מתקדמות, מערכות אזעקה וכדומה). 


ברוב המקרים, חברות הביטוח יערימו עליכם קשיים בכל הקשור לקבלת פיצויי כספי בגין גניבת תכשיטי מביתכם. במדינת ישראל מתנהלים לא מעט ערכאות משפטיות של מבוטחים כנגד חברות הביטוח בכל הקשור לקבלת הפיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה. 


אחד מפסקי הדין המעניינים ביותר בשנים האחרונות חייב את המבטחת (הנתבעת) לשלם למבוטח (התובע) סכום של 50% מהנזק, וזאת משום שהנתבעת לא ווידאה כי אכן הותקנה בביתו של המבוטח כספת. פסק דין זה ממחיש את ניסיונותיהן של חברות הביטוח להתנער מכל תביעת פיצויי בגין גניבת תכשיטים, וזאת למרות הניסיון הרב שהן מקדישות לצרכי שיווק פוליסות ביטוח מורחבות בדיוק בשביל הרגעים בהם נזקק להם. 


חשוב לדעת- תכשיטים בערך כולל של עד 70,000 ₪ נכללים במסגרת ביטוח תכולת דירה בסיסי, והוא מוענק לכם במסגרת תוספת תשלום של עד 100 ₪ לשנה, וזאת לעומת ביטוח נפרד של טבעת יוקרתית (לצורך ההשוואה) אשר יעלה לכם קרוב ל-1,000 ₪ בשנה. 


ביטוח תכשיטים – כיצד?


על מנת להבטיח לעצמכם פוליסת תכשיטים מורחבת בהתאם לשווי הכספי או הרגשי של התכשיטים המוחזקים בביתכם, הקפידו על יישום ההמלצות הבאות:


 • בדקו היטב מהו גובה הפיצוי הנכלל בגין גניבת תכשיטים במסגרת פוליסת ביטוח תכולה בסיסי
 • בדקו מהו סכום ההשתתפות העצמית אותו תדרשו לשלם מכיסכם במידת הצורך 
 • קבלו הערכת שווי מדויקת של כלל התכשיטים המוגדרים על ידיכם כבעלי ערך 
 • הקפידו לבחון מהם תנאי הפוליסה לצורך קבלת פיצוי 
 • הקפידו לערוך השוואה בין מספר חברות ביטוח שונות וקבלו את החלטתכם בהתאם למענה האידיאלי ביותר מבחינתכם
 • הקפידו לצלם את כלל התכשיטים (מומלץ לעשות זאת באמצעות צילום במקום בו אתם מאחסנים את התכשיט בשטח הבית).


  בכל הליך של ניהול תביעות כספיות כנגד חברת הביטוח, מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני נזיקין וביטוח. 

   
  המידע במאמר נכתב באדיבות היהלומן אורי כהן העוסק בעיצוב תכשיטים בחברת ארגמן תכשיטים: עיצוב טבעות נישואין  תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
  אין תגובות
  2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל