פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
דרג אותי
ניקוד .0
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד מיה לוי
עו"ד משה גולד
עו"ד יפעת בורקובסקי - כץ
עו"ד נעה בר יוניוב
עו"ד אלון וניני
עו"ד שחר פרץ
עו"ד אוריין מאמו
עו"ד עו"ד חן שטיין
עו"ד אתי בן ניסים
עו"ד אלון קורן מידן
 >>   >> 

עבירות מין בקהילה החרדית - פתרון אלטרנטיבי ששווה הרבה כסף

(07/03/2019)
 שי  וולשטיין<br />עורך דין
מאת  שי וולשטיין
עורך דין

לא מחובר

לא פעם ייצגתי דתיים/חרדים בעבירות מין, אבל הפעם, הפוסט עוסק דווקא בצד הנפגע. זה שבמרבית

המקרים ייאלץ לשאת את האירוע שעבר כל שארית חייו, וזאת כי בחר לשתוק.

 

יש אינספור סיבות לשתיקת הקורבן, ובקהילה החרדית התופעה הרבה אפילו הרבה יותר משמעותית. בקהילה החרדית, די בתלונה כדי לגרום לא רק לקורבן העבירה, כי אם גם למשפחתו להפוך בן רגע למצורעת בעיני הקהילה.

 

התופעה של השתקת הקורבן הינה כל כך רווחת, והחשש מפני תגובת הקהילה כל כך משתקת, עד שאחוזים בודדים בלבד מקורבנות העבירה בקהילה החרדית יעזו להגיש תלונה במשטרת ישראל.

 

וגם אחרי שמוגשת תלונה, ולאחר שכבר מוגש כתב אישום מצבו של קורבן העבירה ומשפחתו אינו בהכרח משתפר. אז נכון, התלונה מתבררת בדרכים המקובלות במדינת חוק, אבל האם אתם סבורים שהעובדה שקורבן העבירה אמור להתייצב בבית המשפט ולהעיד כנגד הפוגע הינו דבר פשוט ?

 

לעיתים, העבירות מתגלות רק כעבור מספר שנים, לא פעם המתלוננת הייתה קטינה או קטין שמתלונן על פגיעה מצד המלמד בחדר, והיום, בחלוף עשור, הם לעיתים נשואים, חלקם כבר בעלי משפחות, ועצם העובדה שהם צריכים כעת להעיד בבית משפט גורמת להם לשקול מחדש בכל שלב את התלונה.

 

רבים אף מצטערים שהגישו התלונה, חלקם מתחננים ממש בפני הפרקליטות להימנע ממסירת עדות בבית משפט, ואחרים פונים באמצעות עורכי דין לפרקליטות על מנת שירחמו על התוקף, וזאת בשל שלל סיבות לרבות השפעה לא הוגנת ואף לחץ מצד אחרים. כאמור, לא כי חלילה לא דיברו אמת, ולא כי לא נפגעו.

 

פתרון אלטרנטיבי_

 

בשנים האחרונות, ניהלתי במספר אירועים מו"מ שבו ייצגתי את קורבן העבירה דווקא אל מול התוקף. כמובן, החובה המוטלת עלינו כעורכי דין הינה להמליץ לקורבן העבירה להגיש תלונה במשטרה, ולתת לרשויות החוק לבצע חקירה ולהעביר את התיק לפרקליטות על מנת שאלה ישקלו בכלים המשפטיים אם הראיות שנאספו בעניין התלונה מצדיקות הגשת כתב אישום.

 

ועדיין, יש רבים שבחרו להמשיך לשתוק, ולאלה אני קורא מכאן, אל תשתקו, התקשרו אליי. הפתרון האלטרנטיבי שגיבשתי בענייני חרדים הנו מהפכני. מהיום והלאה אף אחד שפגע בכם לא יוכל להתחמק מלשלם, בחירותו או בממונו. לאחר שאני אבדוק את המקרה והראיות, וככל שקורבן העבירה יבחר להימנע מהגשת תלונה במשטרה, אבל יעמוד על זכותו לפיצוי, פנו אליי. זיכרו - על פגיעה משלמים, ואני אדאג שתקבלו את הפיצוי המתאים.

 

shai-law.com
תגובות חברי הקהילה   (0 תגובות)
אין תגובות
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל