פלטפורמה לעורכי דין המאפשרת אינטראקציה בין עורכי הדין ובין לקוחות פוטנציאלים וקיימים.
עורכי דין
אינדקסים ולוחות
אינדקס עורכי דין
שרותים משלימים
לוח הצעות עסקית
לוח מודעות כללי
עורכי דין באתר
עו"ד דור נחמן
עו"ד קובי רום
עו"ד שרית צדק
עו"ד יוסף ויצמן
עו"ד משה כאהן
מתמחה שי סבג
עו"ד אלדר אדטו
עו"ד יניב בוקר
עו"ד צבי לוטן
עו"ד יעקב קופנהגן
 >>   >>   >>  לא מחובר

עו"ד גיורא אלוני

שם:  עו"ד גיורא אלוני
עיסוק:  עורכי דין גישור
גיל:  64
טלפון:  03-6440656
נייד:  054-4257183
פקס:  03-6440668
דוא"ל:  gishur@giora-aloni.co.il
אזור:  תל אביב
עיר:  תל אביב - יפו
edf40wrjww2users_tbl:user_profile
עו"ד גיורא אלוני סיים את הפקולטה למשפטים, באוניברסיטת עברית - השלוחה בתל האביב בשנת 1969 ועל 1971 הוסמך כעורך דין. עד 1979 הוא עבד כעורך דין, תחילה במשרד עורכי הדין סלומון ליפשיץ בתל האביב, בו עבד בעיקר כעורך דין אזרחי וכיועץ משפטי, של חלק מהחברות המסחריות הגדולות ביותר במשק, כולל הופעות בבתי משפט. לאחר מכן עבד כעורך דין במחלקה המשפטית בכור תעשיות בע"מ כיועץ משפטי בעיקר להסכמי סחר. משנת 1979 עד 2007 הוא החל לעבוד כמנכ"ל של חברה פרטית לייצור ושיווק טקסטיל, שהעסיקה יותר מ 100 עובדים. ביולי 2008 הוא סיים קורס גישור בסיסי ובשנת 2009 סיים את ההכשרה בקורס פרקטיקום בפיקוחו של ד"ר דוד סילורה במרכז הישראלי לגישור סילפר (ישראל) בע"מ ביולי 2012 סיים השתלמות כבורר מטעם לשכת עורכי הדין. לאחרונה הוסמך גם כמגשר במשפחה. כיום הוא חבר בוועדת הבוררות וגישור בלשכת עורכי הדין בישראל ומשמש כמגשר פעיל בבית ליישוב סכסוכים מייסודו של עו"ד יניב שוורצמן וכן כמגשר בקהילה במרכז הגישור והדיאלוג בקהילה, רעננה. כמו כן הינו מגשר קהילתי פעיל במרכז הגישור והדיאלוג ברעננה. חבר במוסד הארצי לגישור ע"ש דוד רוטלוי שליד לשכת עורכי דין וכן בלשכת מגשרי ישראל, שבמסגרתו הוא פועל גם כעורך של המדור המקצועי של אתר מגשרי ישראל. http://www.megashrey-israel.org.il/ מרצה במשרה חלקית בגישור ומשפטים בבית ספר סילפר פרקטיקום (ישראל) בע"מ, שנוסד על ידי ד"ר דוד סילורה ועורך את המדור "משפט, בוררות וגישור" של סולחה פורטל הגישור הישראלי: http://www.sulcha.co.il/Content/Pages.asp?page_id=15 מאמרים מקצועיים על גישור ובוררות מפרי עטו מתפרסמים גם ב http://www.giora-aloni/co/il
התכנים של גיורא אלוני רשימת המאמרים
עניינים שיוכרעו אך ורק בבוררות ועניינים שאינם ברירים   /   מאמר   /   18/12/2011
בעוד שהויכוח בנושא בוררות חובה נמצא גבוה בסדר היום של הקהילה המשפטית (ראה מאמר קודם שכתבתי "בוררות חובה – גישור חובה – הויכוח פתוח"), חשבתי שיהיה זה לנכון לקבץ – ולו רק לצורך התזכורת, עבור הבקיאים שבינינו – את המצבים בהם סכסוך שהתגלע יוכרע אך ורק בהליך של בוררות מחד, ומאידך, מתי, על פי הדין, לא יתכן ישוב הסכסוך בבוררות. אין הכוונה במאמר זה לפתח תובנות חדשות באשר לשני סוגי העניינים שבכותרתו, אלא לנסות ולרכז את מירב ההוראות והמצבים המשתייכים לאחד מהסוגים הללו. אשר על כן, הרשימות של שני סוגי העניינים או הסכסוכים, מן הסתם, יכול שלא תהיינה לגמרי שלמות, אם משום שקצרה ידי מלפרט את כולן ואם משום שמטיבן של רשימות אלה, בשיטת המשפט שלנו, המתפתחת כל העת בחקיקה ובפסיקה, לא יכול שיהיה לנו עניין עם רשימות סגורות.
בית המשפט העליון מרחיב את החיסיון בהליכים חילופיים   /   מאמר   /   25/04/2013
כותרתו של המאמר הזה הפוכה ולא בכדי לכותרת הטועה והמטעה (להבדיל מהמאמר עצמו) שהופיעה בראש מאמר שפרסם מר משה גורלי בעיתון כלכליסט, ביום 11.3.2013, לאמור:- "העליון החליש את החיסיון מסתמן תקדים: מסמכי בוררות ייחשפו בתביעת צד שלישי שלא היה חלק מהבוררות". המאמר על כותרתו השגויה מתייחס לפס"ד חדש (מיום 6.3.2013), של ביהמ"ש העליון:- רע"א 4781/12 י.מ עיני קונדיטוריה בע"מ ואח' נ. בנק לאומי לישראל בע"מ ובנימין עיני, (להלן פס"ד עיני) שכל מהותו הוא הרחבת החיסיון של הליכים החליפיים (הליכי יישוב סכסוכים מחוץ לכותלי ביהמ"ש, כגון- משא ומתן לפשרה, בוררות, גישור ועוד) כשהרציונל של חיזוק ועידוד מסגרות חלופיות ליישוב סכסוכים, טמון בהכרה שהצדדים עלולים לחשוש כי ההצהרות, המצגים וויתוריהם כלפי הצד השני עלולים לשמש ראיה כנגדם בהליך משפטי.
כלי מרכזי בארגז הכלים בהליך אחד מהווה מוקש בהליך שני –   /   מאמר   /   06/08/2011
על חשיבותו של הפגישות בנפרד ככלי מרכזי בידי המגשר כבר עמדתי במאמר קודם שפורסם ביום 23.2.10 באתר זה תחת הכותרת "הערות על הכלי של הפגישה בנפרד במסגרת הליך הגישור" . ובכדי להדגיש עניין זה אצטט, לנוחיות הקורא, קטע או שניים מאותו מאמר, שעניינו בכלל ההיקף הראוי של השימוש בכלי הפגישות בנפרד בידיהם של מגשרים: "בישיבה בנפרד (In caucusing) המגשר מתייחד עם המגושר האחד בהעדרו של האחר. לידיעתכם, ישנם מגשרים, אם כי לא רבים, אשר מקיימים את ישיבות הגישור הראשונות כישיבות בנפרד, וזאת אף בטרם קיומה של ישיבת הגישור המשותפת הראשונה, ולעיתים אף במועדים שונים ובנפרד מהישיבה הראשונה המשותפת בשלושה.
הבלוג של גיורא אלוני רשימת הבלוגים
העצמה וניטרליות בגישור – האומנם?[1]   /   בלוג   /   24/11/2011
התיזה או הענף של הגישור הנרטיבי מקיף חומר רב מאוד, וההרצאה של פרופ' קוב באה לתת לקהל המאזינים רק את תמצית התפיסה הזו בגישור. אני לקחתי על עצמי לתרגם, כמידת יכולתי וכמידת הבנתי את ההרצאה, בכדי שלציבור המגשרים שלנו תהיה גישה קלה יותר אליה והזדמנות להכיר מעט מקרוב יותר את מהות התפיסה השונה הזו לגישור. אם אנסה לתמצת תפיסה זו ולסכמה במילה אחת, הייתי מגדיר אותה כסוף עידן הניטרליות של המגשר בהליך הגישור.
2009 © עורכי דין - ReadLaw כל הזכויות שמורות ל